Kde v zahraničí môžete študovať zadarmo?

Kde v zahraničí môžete študovať zadarmo?

reklama

Aj keď štúdium na svetových univerzitách môže stáť pekný balík, existujú stále také, kde študenti môžu študovať zadarmo alebo za veľmi prijateľnú sumu. Stačí len podať prihlášku. Nižšie nájdete výber krajín, ktoré ponúkajú minimálne alebo bezplatné školné. V tomto článku vám predstavíme štúdium na svetových univerzitách, kde je to skutočne zadarmo.

NEMECKO

Záujem o štúdium v ​ Nemecku narastá.  Na väčšine verejných univerzít neexistujú študijné poplatky,pre zahraničných študentov bez ohľadu na štátnu príslušnosť. Len malý univerzitný poplatok sa účtuje približne vo výške 150 až 250 EUR na pokrytie administratívnych nákladov. Nízke študijné náklady  v Nemecku v kombinácii so silnou ekonomikou a vynikajúcim systémom vysokoškolského vzdelávania spôsobujú, že  štúdium v ​​Nemecku je pre všetkých študentov veľmi lákavé. Viac ako 40 nemeckých univerzít patrí medzi svetových lídrov podľa  QS World University Rankings – s najvyšším umiestnením Technische Universität München . Ak si úspešne nájdete nemeckú univerzitu, na ktorej budete študovať zadarmo, na životné náklady si pripravte približne 9 600 EUR na rok.

Francúzsko

Vo francúzsku môžu študenti študovať zadarmo alebo za veľmi nízku cenu. Na verejných vysokých školách sú len administratívne poplatky cca 184 EUR ročne. Dodatočné poplatky sú len pri špecializovaných programoch, ako je medicína a strojárstvo. Tak ako v Nemecku, väčšina programov, ponúka možnosť študovať vo Francúzsku zadarmo, s POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

reklama
PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dievča napísalo list budúcemu manželovi: Prosím, sľúb mi, že neodídeš prvý...
reklama
Google+ Linkedin