Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH chce odvolať Blahu z funkcie, portrét prezidentky nahradil Che Guevarom a odstránil vlajku EÚ

Che Guevara je jeden z hlavných veliteľov partizánskych jednotiek počas kubánskej revolúcie.

2.11.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) dôrazne odsudzuje štvrtkové konanie podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD), ktorý v kancelárii Národnej rady SR odstránil vlajku Európskej únie.

Portrét prezidentky nahradil portrétom predstaviteľa najradikálnejšieho komunistického krídla Che Guevaru. Uviedlo to hnutie vo svojom stanovisku. Blahu chce z tohto dôvodu odvolať z funkcie podpredsedu parlamentu.

„KDH ako hnutie, ktoré bojovalo proti komunizmu a zasadilo sa za vstup Slovenskej republiky do Európskej únie a medzinárodných štruktúr, s týmto znevažujúcim konaním nesúhlasí, a preto začíname zbierať podpisy za jeho odvolanie z funkcie,“ informovala predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková.

Ernesto Guevara, všeobecne známy ako Che Guevara bol argentínsko-kubánsky lekár a marxistický revolucionár, jeden z hlavných veliteľov partizánskych jednotiek počas kubánskej revolúcie.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu, Vlajka
Zdroj: SITA.sk – KDH chce odvolať Blahu z funkcie, portrét prezidentky nahradil Che Guevarom a odstránil vlajku EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií