Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH chce zaviesť nový trestný čin – prečin domáceho násilia, chystá aj „balík opatrení“ (video)

Hnutie má v pláne zvýšiť podporu organizácií, ktoré sa venujú obetiam domáceho násilia.

24.7.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) chce zaviesť nový trestný čin – prečin domáceho násilia s trestnou sadzbou odňatia slobody 0 až 3 roky. Zároveň chce upraviť postupy vo vyšetrovaní domáceho násilia, a to tak, aby nebola obeť opakovane traumatizovaná.

Súčasťou „balíka opatrení“ by bolo aj zákonné zadefinovanie špecializovaných bezpečných domovov s dostupnou 24-hodinovou intervenčnou službou tak, aby boli dostupné v každom kraji.

Ako ďalej na sociálnej sieti informovala expertka KDH na sociálne veci, pomoc rodinám a ľuďom so zdravotným postihnutím Anna Laurinec Šmehilová, hnutie má v pláne zvýšiť podporu organizácií, ktoré sa venujú obetiam domáceho násilia.

Musíme zákonom zadefinovať financovanie tejto starostlivosti, ktorá nemôže byť postavená len na grantoch a projektoch,“ dodala Laurinec Šmehilová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Domáce násilie, Násilný trestný čin
Zdroj: SITA.sk – KDH chce zaviesť nový trestný čin – prečin domáceho násilia, chystá aj „balík opatrení“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií