Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH chce zvolať mimoriadnu schôdzu na odvolanie Blahu, podľa Richtera sa treba trikrát nadýchnuť a potom konať

Na Holečkovú sa obrátil Richter s argumentáciou, že KDH citlivo vníma niektoré udalosti.

4.11.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa pri prípadnom odvolávaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) budú spoliehať na to, že koaliční poslanci vyhodnotia jeho správanie ako „za čiarou“.

Blaha odstránil portrét prezidentky

Podpredsedníčka poslaneckého klubu hnutia Martina Holečková v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS informovala, že potrebných 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k odvolaniu Blahu už majú k dispozícii a plánujú ich odovzdať v utorok budúci týždeň.

Blaha vo štvrtok v kancelárii Národnej rady SR odstránil vlajku Európskej únie a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej nahradil portrétom predstaviteľa najradikálnejšieho komunistického krídla Che Guevaru.

Šéf poslaneckého klubu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ján Richter uviedol, že sa s Blahom o jeho krokoch nerozprával.

Skutok nie je žiadny problém

Na Holečkovú sa obrátil s argumentáciou, že KDH citlivo vníma niektoré udalosti. „Niekedy sa treba trikrát nadýchnuť a až potom začať konať,“ adresoval poslankyni.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Avizoval, že Smer-SD otvorenie takejto schôdze nepodporí. Richter si zároveň myslí, že Blaha neporušil žiaden zákon a v tom, čoho sa Blaha dopustil, nie je absolútne žiaden problém.

Predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Che Guevaru obhajoval tým, že jeho meno sa neuvádza nikde z hľadiska legislatívy, ktorá charakterizuje totalitné režimy.

Na otázku, čo by sa stalo, keby poslanec vyvesil v parlamente obraz vojnového zločinca, odpovedal, že by sa mal zodpovedať pred zákonom.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), mimoriadna schôdza, Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu, Prezidentka SR, Sobotné dialógy
Zdroj: SITA.sk – KDH chce zvolať mimoriadnu schôdzu na odvolanie Blahu, podľa Richtera sa treba trikrát nadýchnuť a potom konať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií