Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH oceňuje Ficovu schopnosť odpustiť útočníkovi, volá však po politickom pokoji 

Predseda vlády Robert Fico sa v stredu prvýkrát po atentáte z 15. mája prihovoril ľuďom vo videu. 

6.6.2024 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) ocenilo, že sa zdravotný stav predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) zlepšuje a že dokázal útočníkovi odpustiť.

„Pre Slovensko je aj po jeho prejave stále potrebné prinášať pokoj. V KDH sme nikdy na nikoho osobne neútočili a nebudeme tak robiť ani v budúcnosti. Úlohou zodpovedných politikov je totiž šíriť pokoj a prinášať riešenia pre ľudí a pre Slovensko,“ uviedol predseda kresťanských demokratov Milan Majerský.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa predsedu hnutia Slovensko Igora Matoviča polovička ľudu očakávala, že Ficovi „pohľad smrti do očí“ prinavráti svedomie. „Zostala sklamaná. 15 minút žlče, nenávisti, krivého obviňovania, lží a bohapustých výmyslov. Nuž márne sme sa nádejali,“ reagoval líder hnutia na prvé slová predsedu vlády po atentáte.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Opozícia, predseda hnutia Slovensko, predseda kresťanských demokratov, Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, zdravotný stav
Zdroj: SITA.sk – KDH oceňuje Ficovu schopnosť odpustiť útočníkovi, volá však po politickom pokoji  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií