fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH podporuje, aby sa zaviedol 25. marec ako štátny sviatok. Pripomínal by Sviečkovú manifestáciu

Hnutie vyzýva poslancov NR SR, aby tento zákon prijali.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2023 (SITA.sk) – Kresťansko-demokratické hnutie (KDH) podporuje zavedenie 25. marca ako štátneho sviatku. Zároveň vyzýva poslancov Národnej rady SR, aby prijali zákon, ktorým sa 25. marec ustanovuje ako Deň zápasu za ľudské práva.

V tlačovej správe o tom informuje tlačová hovorkyňa KDH Lenka Halamová, ktorá dodáva, že tento zákon má pripomínať výročie Sviečkovej manifestácie a KDH je hnutím, ktoré vzniklo z odkazu Sviečkovej manifestácie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kresťanskí demokrati považujú tento dátum za veľmi významný, preto si podľa nich oficiálne zaslúži svoje miesto v histórii Slovenskej republiky.

„KDH je hnutím, ktoré vzišlo z odkazu Sviečkovej manifestácie. KDH je hnutím, ktoré aj dnes chráni ľudskú slobodu a dôstojnosť,“ skonštatoval predseda KDH Milan Majerský, ktorý je spolu s členmi hnutia presvedčený, že odkaz Sviečkovej manifestácie je stále živý, a preto spoločne podporujú zavedenie tohto dátumu ako štátneho sviatku.

Viac k témam: Štátny sviatok, Sviečková manifestácia
Zdroj: SITA.sk – KDH podporuje, aby sa zaviedol 25. marec ako štátny sviatok. Pripomínal by Sviečkovú manifestáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na púť do Levoče vlakmi národného dopravcu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií