Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KDH žiada ministra Šutaja Eštoka, aby zjednal nápravu v súvislosti s jeho protiprávnymi krokmi

Kresťanskí demokrati vyzývajú ministra vnútra, aby ihneď začal komunikovať s Úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

15.11.2023 (SITA.sk) – Kresťanskí demokrati opätovne vyzývajú ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby zjednal nápravu v súvislosti s jeho protiprávnymi krokmi.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) žiada od Šutaja Eštoka, aby ihneď začal komunikovať s Úradom na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Ako KDH pripomenulo, vláda vo vládnom programe opakovane zdôrazňuje vôľu budovať dôveru v štátne inštitúcie, súdy a políciu.

Mestský súd Bratislava IV vydal neodkladné opatrenie, že minister vnútra pochybil aj pri postavení mimo služby vyšetrovateľa Štefana Mašina. Na jeho odstavenie minister nezískal súhlas Úradu na ochranu oznamovateľov.

Viac k témam: Minister vnútra
Zdroj: SITA.sk – KDH žiada ministra Šutaja Eštoka, aby zjednal nápravu v súvislosti s jeho protiprávnymi krokmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií