fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Keď bol chlapcom, zaútočili naňho rasisti. Neskôr strávil 30 rokov v klube KKK, aby pochopil príčiny rasizmu a bojoval s nimi

Máte tip? napíšte nám mailom

Daryl Davis je muž, ktorému sa podarilo na prvý pohľad nemožné…

Muž menom Daryl Davis je Afroameričan, ktorý sa živí ako hudobník, herec a autor. Umenie však nie je jediné, čo po ňom na tomto svete už ostalo. Už totiž ako malý chlapec sa stretol s rasizmom a preto sa ho neskôr rozhodol pochopiť a to tým, že 30 rokov trávil s členmi Ku Klux Klanu (KKK).

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

“Celé to začalo, keď som bol ako desaťročný v skautskom sprievode a z ničoho nič do mňa jediného začala skupina belochov hádzať fľaše a kamene. Vtedy som sa po prvýkrát stretol s tak agresívnou reakciou a nechápal som jej. Keď mi doma rodičia vysvetlili, že to bolo kvôli farbe mojej pleti, mal som len jedinú otázku – PREČO? Bolo pre mňa nepochopiteľné, že niekto, kto ma vôbec nepozná a nikdy so mnou nehovoril, mi chce ublížiť len kvôli tomu, akú farbu má moja pokožka. Ako ma vôbec môže nenávidieť niekto, kto ma nepozná?” vysvetľuje pán Davis.

Prečítajte si tiež:
KONEČNE JE TO VONKU! Modelka zverejnila fotky PRED a PO! Dokonalý výzor je jedno veľké klamstvo!

Táto otázka ho trápila dlhé roky a tak sa rozhodol prečítať aj množstvo kníh, ktoré boli venované téme rasizmu, no odpoveď v nich nenašiel. Rozhodol sa teda ísť do KKK a spýtať na na rasizmus a jeho príčiny rovno členov tohto spolku.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

S členmi KKK sa dokonca stretával po dobu tridsiatich rokov a snažil sa tak rasizmus pochopiť a zároveň ho ukončiť vďaka počúvaniu a komunikácii. Práve počúvanie a komunikácia boli dôvodom, že 200 ľudí tento klan opustilo a s jedným z nich, Rogerom Kellym, sa stal Daryl dobrým priateľom. Ten mu dokonca po odchode z KKK venoval svoje rúchu na znak toho, že rasizmus môže byť porazený. Devis dokonca napísal o tejto skúsenosti aj knihu, ktorá sa neskôr stala námetom na filmový dokument.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPanda

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií