fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Keď chceme mier, musíme poskytovať vojenskú pomoc Ukrajine, vyjadril sa generálny tajomník NATO

Jens Stoltenberg  zároveň poznamenal, že je potrebné, aby členovia aliancie dodali Ukrajine sofistikovanejšie zbrane.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajina potrebuje pokročilejšie zbrane, vyhlásil generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) na Svetovom ekonomickom fóre. Jens Stoltenberg vo švajčiarskom Davose pre televíziu CNN povedal, že spojenci posilňujú svoju pomoc a „keď chceme mier … musíme poskytovať vojenskú pomoc Ukrajine“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V súvislosti s dodávaním tankov Leopard nemeckej výroby, ktorých export z Poľska či Fínska musí odobriť Berlín, sa Stoltenberg vyjadril, že medzi spojencami je „nepretržitý dialóg“. Nemecko už poskytlo pomoc Ukrajine, zdôraznil, no zároveň poznamenal, že je potrebné, aby členovia aliancie dodali sofistikovanejšie zbrane. Nemecko v utorok naznačilo neochotu schváliť zásielky, pokiaľ USA nepošlú svoje vlastné tanky.

Šéf NATO tiež hovoril o havárii vrtuľníka pri Kyjeve, pri ktorej zomrelo 14 ľudí vrátane ukrajinského ministra vnútra. Pre krajinu, ktorá počas vojny trpí, je to „nová tragédia“, uviedol.

Viac k témam: Havária vrtuľníka, nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Keď chceme mier, musíme poskytovať vojenskú pomoc Ukrajine, vyjadril sa generálny tajomník NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Bol Lavrov po prílete na summit G20 hospitalizovaný? Zacharovová to poprela videom, kde je v tričku a šortkách
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií