fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Keď mesto zaplavia modrí ľudia, nemusia to byť hneď blázni, mimozemšťania ani Šmolkovia

Máte tip? napíšte nám mailom

Za všetkým je umelecký projekt “The Sea of Hull”

Čo by ste povedali na to, keby ste sa o štvrtej ráno mali v meste natrieť modrou farbou a zaradiť sa k 3 200 ľuďom, ktorí pred svitaním robia to isté? Títo ľudia nadšene poslúchli a už aj boli modrí. Boli to totiž dobrovoľníci z 20 krajín, ktorí spoločne pomáhali tvoriť umelecký projekt Sea of Hull. Ich úlohou bolo, aby sa nahí natreli jednou zo štyroch odtieňov modrej farby a všetci spolu pózovali v meste. Vytvorili tak kontrast a upútali pozornosť práve na kultúrne pamiatky a okolité prostredie mesta. Celé fotenie trvalo približne štyri hodiny a medzi touto veľkou skupinou ľudí sa našiel aj pán, ktorý mal 80 rokov. O projekte sa vyjadril takto:

“Je to estetické a fantastické zároveň. Je to krásne, malými ťahmi farbou sme sa stali všetci rovnakými. Nie je žiadny rozdiel medzi pohlaviami – myslím, že každý je rovnaký, nahý  A to je to, čo mám rád,” povedal 80-ročný Stephane Janssen z Bruselu.  

Prečítajte si tiež:
Chceš prestať fajčiť? Možno práve tento popolník Ti s tým pomôže!

Fotograf  Spencer Tunick povedal: “Inštalácia mora v meste Hull bola jedna z najúžasnejších projektov, aký som kedy robil a bolo to veľmi inšpiratívne.

Snímky budú vystavené v roku 2017 pri príležitosti toho, že Hull bude v tomto roku mestom kultúry Veľkej Británie.

blue

queensgardens

blue sea

blue3

summer

we´re going home!

Zdroj: dailymail.co.uk  bbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií