fbpx
Keď oheň zabíja! Ubehol rok od smrtiaceho požiaru v Londýne!

Keď oheň zabíja! Ubehol rok od smrtiaceho požiaru v Londýne!

Presne pred rokom, 14. júna 2017, približne o 01.00 h nadránom vzbĺkla výšková obytná budova Grenfell Tower v západnej časti Londýna ako zápalková škatuľka. Nekonečný zápas s ohňom trval až do nasledujúceho dňa a vyžiadal si 74 obetí a 72 zranených, z toho 20 vo veľmi kritickom stave. Hoci od katastrofy ubehol už rok, príčina požiaru nie je dodnes objasnená.

Obytná veža merala 67 metrov a z 24 poschodí sa nájomné sociálne byty nachádzali na 20 poschodiach. Po vypuknutí požiaru sa budova ocitla celá v plameňoch v priebehu polhodiny, čo vyvolala mnohé otázky. Dôvodom enormne rýchlo sa rozširujúceho požiaru mohli byť nielen horľavé veci a odpadky odložené na chodbách, ale aj neuzavreté inštalačné otvory v bytových jadrách po rekonštrukcii budovy.

teraz.sk

Ďalšou príčinou masívneho požiaru mohli byť aj nedostatočné protipožiarne opatrenia, na ktoré zodpovedných oficiálnych predstaviteľov upozorňovali obyvatelia Grenfell Toweru už niekoľko mesiacov pred požiarom. Za vinu sa dávalo aj to, že na vonkajší obvod budovy sa použili horľavé materiály.

Londýnska polícia 23. júna 2017 oznámila, že príčinou požiaru bola s najväčšou pravdepodobnosťou pokazená chladnička, ktorá začala horieť v jednom z nájomných bytov.

Skelet vežiaka je v súčasnosti obohnaný lešením a pokrytý bielymi plachtami.

teraz.sk

 

Zdroj: teraz.sk

Foto: teraz.sk, pixabay.com

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)