fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kevin, Nastenka či Popelka. Takto zostarli hviezdy z vianočných filmov

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas vianočných sviatkov väčšinou od radosti ani nevieme, ktorý televízny program máme zapnúť. Roky však sledujeme tie isté filmy, pretože nestarnúca klasika je skrátka to “pravé orechové”. Ako dnes vyzerajú herci z kultových vianočných filmov?

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Kultová rozprávka, bez ktorej si nevieme predstaviť Vianoce, má už 45 rokov.

Libuše Šafránková

Vtedy iba 20-ročná Libuše Šafránková dostala hlavnú rolu. Dnes už má 65 rokov a niekoľko vnúčat. Pred štyrmi rokmi prekonala rakovinu a prišla o časť pľúc. V roku 1996 získala Českého leva v kategórii najlepší ženský výkon vo filme Kolja. Hrala aj v ďalších známych filmoch: Soľ nad zlato, Vesničko má středisková či Obecná škola.

Pavel Trávniček

Vo filme stvárnil hlavnú postavu princa. Málokto však vie, že v rozprávke jeho hlas predaboval Petr Svojtka, pretože ten jeho znel veľmi moravsky. Pavel sa stihol trikrát oženiť aj trikrát rozviesť a založiť divadlo.

Sám doma (1990)

Macaulay Culkin

Legendárny Sám Doma (1990) či Sám Doma 2: Stratený v New Yorku (1992), ktorý sa od 90. rokov premieta rok čo rok. Hlavným hrdinom je malý blonďák Kevin, ktorého rodičia zabudli doma. Vo svojej dobe bol najlepšie zarábajúcou detskou hviezdou. Slávu však nezvládol, od hereckej kariéry si dal prestávku a začal navštevovať súkromnú školu na Manhattane. Má za sebou niekoľko drogových afér. Na prekvapenie sa “malý KevinL ukázal v šou Jimmyho Fallona, kde vyzeral veľmi dobre. Pred pár mesiacmi bol zase v populárnom podcaste Joea Rogana.

Catherine O´Hara 

Kevinovu matku stvárnila herečka Catherine O´Hara (64), ktorá má na konte účinkovanie v mnohých filmoch. Je vydatá a má dvoch synov. Hoci v minulosti podstúpila skrášľovacie zákroky, vrásky na jej tvári nemožno prehliadnuť. Jej úsmev je však stále rovnako očarujúci.

Prečítajte si tiež:
Z lyží do wellness centra: TOTO sú tie najlepšie wellness na Slovensku

Joe Pesci

Neodmysliteľnou súčasťou filmu Sám doma je nižší zo zlodejskej dvojice – Joe Pesci (75). Bol dvakrát ženatý a raz zasnúbený, momentálne je bez partnerky. Zaujímavosťou je, že jedna z jeho žien, herečka a modelka Claudia Haro, skončila vo väzení, pretože si na bývalého manžela najala vraha.

Daniel Stern

Druhého zlodeja vo filme stvárnil Daniel Stern (61). Jeho súkromie je v porovnaní s ostatnými kolegami celkom pokojné. Je šťastne ženatý, má tri deti a popri herectve sa intenzívne venuje aj sochárstvu. Vrásky ho príliš netrápia, no v porovnaní s minulosťou je viditeľne plešatejší a jeho tmavé vlasy a brada sú dnes šedivé.

Perinbaba (1985)

Asi len ťažko si vieme predstaviť Vianoce bez filmovej klasiky, ktorú režíroval Jakubisko. Momentálne natáča jej pokračovanie, kde si hlavnú úlohu – syna Alžbetky a Jakubka – zahrá Lukáš Frlajs. Pred pár dňami režisér dokonca pokrstil aj knihu Perinbaba.

Giulietta Masina

Samotnú Perinbabu si zahrala talianska rodáčka Giulietta Masina, ktorá zomrela v roku 1994 vo veku 73 rokov. Vydala sa za svoju osudovú lásku, režiséra Federica Felliniho, otehotnela.  Následkom pádu zo schodov potratila. Neskôr priviedla na svet synčeka, no ten do mesiaca umrel na encefalitídu. Guilietta zomrela na rakovinu pľúc len päť mesiacov po tom, čo pochovala manžela, pre ktorého bola múzou a spriaznenou dušou.

Petra Vančíková

Alžebetka z Perinbaby oslávila už svoje päťdesiate prvé narodeniny a má dve dcéry. Od hereckej kariéry prešla až k programovej riaditeľke STV.  Od roku 2011 zastáva post predsedkyne Rady Audiovizuálneho fondu.

Prečítajte si tiež:
Prezentuje intímnosti? Modelka vo videu detailne ukazuje svoje narastajúce bruško počas celého tehotenstva

S tebou mě baví svět (1982)

Václav Postránecký 

Klasický dej „pánskej jazdy“ troch kamarátov na chalupu v Beskydách prekazia plány ich manželky (Zdena Studenková, Eliška Balzerová a Jana Šulcová), ktoré sa vzbúria a pribalia im na dovolenku deti. Sympatického Michala Adámka stvárnil Václav Postránecký, ktorý má už 75 rokov. Herectvu sa aktívne venuje dodnes. V marci oznámil smutnú spávu – má rakovinu.

Zdena Studenková, Eliška Balzerová a Jana Šulcová

Mrázik (1964)

Natalja Sedychová

Macochou zneužívaná Nastenka, nevinná hlavná hrdinka, mala spomedzi rozprávkových hrdiniek najmenej rokov; len sladkých štrnásť. Vlastným menom Natalja Sedychová má dnes už 70 rokov.  Je to ruská baletka a divadelná a filmová herečka. Jej manželom bol ruský skladateľ Viktor Lebeděva, s ktorým má syna Alexeja. Po 10 rokoch sa s sním rozviedla a momentálne žije v Moskve. V súčasnosti hrá v moskovskom divadle.

Inna Čurikova

Nezabudnuteľnú Marfušu, ktorá v zuboch rozbíjala orechy, si pamätá takmer každý. Inna ako jediná ruská herečka jednoducho zvláda komické aj tragické úlohy. V roku 1991 sa stala Národnou umelkyňou ZSSR, v ankete časopisu Sovietskij ekran sa stala najlepšou herečkou roku 1971. Je laureátkou Štátnej ceny RSFSR bratov Vasilejových. Obdržala Strieborného medveďa za najlepšou ženskú úlohu na MFF v Západnom Berlíne, tiež je držiteľkou ceny NIKA za najlepšiu ženskú úlohu v snímke Adamovo rebro. V roku 1994 získala cenu Triumf, v roku 1997 Rád za zásluhy pre vlasť IV. stupňa.

Zdroj: tvnoviny.sk, pluska.sk, ahaonline.cz, cas.sk,ČT24

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií