fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: Rozprávkový princ, Kim Jong-un: Čo sa skrýva za bizarnými fotografiami diktátora na koni?

Máte tip? napíšte nám mailom

Severokórejský vodca Kim Jong-un je veľmi špecifickou osobnosťou svetovej politiky. Svoju krajinu drží v striktnej izolácii od ostatného sveta a neustále vedie spory so Spojenými štátmi a ich spojencom – Južnou Kóreou. Teraz svet obleteli vodcove fotografie, ako jazdí na bielom koni zasneženou krajinou. Aké posolstvo nesú?

Totalitná KĽDR

Kórejská ľudovodemokratická republika je v dnešnej dobe v rámci politického zriadenia naozaj niečím výnimočným. Nie však v pozitívnom zmysle slova. Fungujú v režime totalitnej stalinistickej diktatúry, kde neexistuje žiaden prienik “západu” smerom do krajiny a rovnako ľudia v nej žijúci nemajú žiadnu možnosť vycestovať, ba dokonca ani mať iný názor ako vládnuca strana. 

Posvätná hora Pektu

Kim Jong-un je synom bývalého vodcu Kim Jong-ila, pričom posvätná hora Pektu sa považuje práve za jeho rodisko. Z tohto dôvodu sú výstupy na ňu obvykle spájané s významnými rozhodnutiami alebo dôležitými vyhláseniami. Ide doslova o symboliku

Kim

Zdroj: SITA

KĽDR vs. USA

Medzi Spojenými štátmi a Severnou Kóreou vždy vládlo napätie. Niet sa čo čudovať. Politické smerovanie oboch krajín je totiž diametrálne odlišné, no zároveň ich spája rovnaká túžba po moci. Pred časom sa však Kim Jong-un vyjadril, že by vzťahy s USA chcel dať do poriadku a prisľúbil denuklearizáciu. Začiatkom roka však medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a Kimom stroskotali rokovania a odvtedy ide celá situácia opäť “dolu vodou”.

Je Kim na bielom koni symbolom blížiacej sa zmeny?

Ako uvádzajú odborníci na Severnú Kóreu, štylizované fotografie Kimovho výstupu na posvätnú horu sú jednoznačnou predzvesťou nejakej významnej operácie, ktorú diktátor pripravuje. Analytici očakávajú, že KĽDR má v pláne vzoprieť sa celosvetovému tlaku a sankciám, ktoré sú na krajinu uvalené. “Nič nie je povedané explicitne, ale naznačuje to, aký politický kurz môžeme v nadchádzajúcom roku očakávať,” uviedol podľa topky.sk americký expert na KĽDR Joshua Pollack. 

Napriek tomu, že fotografie severokórejského vodcu na elegantnom bielom koni v panenskej horskej prírode pôsobia ako z rozprávky a mnohých dokonca pobavili, podľa všetkého to pre svet nie je pozitívne znamenie.

Zdroj: vox.com

Prečítajte si tiež:
Mladá žena potrebovala nový pas. Keď jej ho úrady vydali, nedokázala zastaviť smiech

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií