fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja

Týmito vyjadreniami ešte viac eskaloval napätie so susednými krajinami a Spojenými štátmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. februára, 9:27

Severokórejský vodca Kim Čong-un nariadil svojej armáde, aby rozšírila svoje bojové cvičenia a zlepšila pripravenosť na vojnu. Týmito vyjadreniami ešte viac eskaloval napätie so susednými krajinami a Spojenými štátmi.

Kim v pondelok predsedal zasadnutiu Ústrednej vojenskej komisie vládnucej Strany pracujúcich. Povzbudil na nej ozbrojené sily, aby vykonali „večne víťazné činy“, preukázali „neporovnateľnú vojenskú silu“ a spustili novú fázu rozvoja.

Zasadnutie sa konalo v čase, keď prichádzajú signály, že Severná Kórea plánuje vojenskú prehliadku, ktorá môže byť príležitosťou na prezentáciu najnovšieho arzenálu z jej rastúceho programu jadrových zbraní a rakiet, ktorý vyvoláva obavy pre Spojené štáty a ich spojencov v Ázii.

Viac k témam: Armáda, ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk – Kim vyzval armádu na preukázanie „neporovnateľnej vojenskej sily“ a spustenie novej fázy rozvoja © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií