Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klimatická aktivistka nalepila v parížskom múzeu Orsay protestný plagát na Monetov obraz Makové pole

Išlo o najnovšiu z niekoľkých akcií demonštrantov skupiny Food Riposte zameraných na umelecké diela vo Francúzsku.

1.6.2024 (SITA.sk) – Environmentálnu aktivistku zadržali v sobotu po tom, čo na Monetov obraz v slávnom parížskom múzeu Orsay nalepila protestný nápis.

Išlo o najnovšiu z niekoľkých akcií demonštrantov skupiny Food Riposte zameraných na umelecké diela vo Francúzsku. Táto skupina vyzýva na ochranu zásob potravín a proti ďalšiemu poškodzovaniu klímy.

Plagát pokryl polovicu obrazu

Múzeum, známe vo francúzštine ako Musée d’Orsay, je poprednou turistickou destináciou a domovom niektorých z obľúbenejších diel svetových impresionistov.

Aktivistka sa zamerala na obraz Makové pole od Claudea Moneta a nalepila naň plagát, ktorý pokrýval asi polovicu obrazu.

Apokalyptická vízia tej istej scény

Aktivistka chcela plagátom poukázať na apokalyptickú a futuristickú víziu tej istej scény, pričom chcela ukázať, ako by pole vyzeralo v roku 2100 – „spustošené plameňmi a suchom“, ak sa neprijmú ďalšie opatrenia proti zmene klímy.

Žena bola podľa parížskej polície zadržaná až do vyšetrenia prípadu. Nie je jasné, či pri incidente bol poškodený Monetov obraz.

Viac k témam: Environmentálny aktivista, obraz Makové pole, Protest
Zdroj: SITA.sk – Klimatická aktivistka nalepila v parížskom múzeu Orsay protestný plagát na Monetov obraz Makové pole © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií