Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klimatickí aktivisti poškodili sklo pred dielom Venušina toaleta v Národnej galérii v Londýne

Aktivistov následne zatkli a maľbu zvesili, aby ju preskúmali odborníci.

6.11.2023 (SITA.sk) – Dvaja klimatickí aktivisti rozbili ochranné sklo pred známym obrazom španielskeho maliara Diega Velázqueza v Národnej galérii v Londýne.

Oznámila to skupina Just Stop Oil. Dvojica poškodila sklo pred dielom Venušina toaleta malými kladivami. Na fotografiách z miesta je vidno, ako je sklo poškodené niekoľkými dierami.

Just Stop Oil, ktorá už viedla podobné protesty na známe umelecké diela a verejné budovy, v pondelok povedala, že danou akciou od vlády požaduje okamžité zastavenie všetkých licencií na prieskum, vývoj a výrobu fosílnych palív v Spojenom kráľovstve.

Aktivisti sa podľa nej rozhodli zamerať sa na olejomaľbu zo 17. storočia, pretože ju už v roku 1914 poničili sufražetky volajúce po právach žien. Národná galéria uviedla, že ľudí zatkli a maľbu zvesili, aby ju mohli preskúmať odborníci.

Viac k témam: klimatickí aktivisti, Obraz
Zdroj: SITA.sk – Klimatickí aktivisti poškodili sklo pred dielom Venušina toaleta v Národnej galérii v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií