fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po deťoch zakročila už aj staršia generácia. V Bratislave sa na Deň matiek konal Klimatický pochod rodičov

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 12. mája (TASR) – Na bratislavskom Námestí SNP protestovali v nedeľu viac ako tri stovky ľudí. Konal sa Klimatický pochod rodičov.

Ich cieľom bolo podporiť študentov v štrajkoch za lepšiu klímu a tiež vyzvať vládu SR na urýchlené kroky smerujúce k zníženiu emisií skleníkových plynov. TASR o podujatí informovala jedna z organizátoriek pochodu Lucia Szabová z Iniciatívy znepokojených matiek.

klimatický pochod rodičov
Zdroj: facebook.com/Klimatický pochod rodičov/Zora Pauliniová

Vláda robí príliš veľa krokov, ktoré vôbec nepomáhajú tomu, aby naše deti žili v bezpečnej budúcnosti, povedala pre TASR.

Znížiť globálnu teplotu o 1,5 stupňa

Vedci po celom svete podľa Szabovej poukazujú na alarmujúci stav planéty a vyzývajú kompetentných, aby realizovali opatrenia na zastavenie katastrofických scenárov oteplenia Zeme a vyhynutia miliónov druhov. Ich hlas však podľa organizátorky klimatického pochodu nie je dostatočne vypočutý. Slovensko sa podľa Szabovej musí zodpovedne pridať k snahe o udržanie globálneho oteplenia o 1,5 stupňa Celzia.

Zdroj: facebook.com/Klimatický pochod rodičov/Zora Pauliniová

Na proteste sa okrem aktivistov, detí a študentov zúčastnili aj umelci DJ Vec a Tono S., ktorí vystúpili so svojím programom.

List od klimatológa

Lucia Szabová v udalosti na Faceboooku vopred informovala aj o tom, že pred samotným pochodom v rámci cca polhodinového programu prečítajú aj list od Jozefa Pecha. Zaoberá sa výskumom v oblastiach klimatických zmien, dlhodobej variability a premenlivosti klimatického systému, dopadov klimatických zmien, výskumom extrémnosti meteorologických prvkov, najmä teploty vzduchu a atmosférických zrážok. My sme s ním v decembri priniesli rozhovor, ktorý je, myslíme, stále aktuálny. Prečítať si ho môžete tu.

Prečítajte si tiež:
Obmeniť celý šatník sa dá aj za 20 eur! Skúšali ste už ekologické nakupovanie?

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Klimatický pochod rodičov/Juraj Rizman

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií