fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klinicky mŕtva žena napísala desivý odkaz: „Posmrtný život existuje!“

Máte tip? napíšte nám mailom

Tina vo februári 2018 utrpela náhlu zástavu srdca, po 27 minútach klinickej smrti si vyžiadala papier a pero.

 „It’s real (je to skutočné).” Tieto slová napísala pacientka tesne po tom, ako sa po 27 minútach prebrala. Mnohí vtedy tomuto posolstvu nechápali. Jej stav sa však našťastie zlepšil a vyšla s tvrdením, že bola v nebi a že posmrtný život naozaj existuje. „Bolo to také skutočné, farby boli také živé!” povedala Tina.

Tina a jej rodina veria, že správa bola jasná: nebo je skutočné miesto. Jej neter si dokonca dala správu vytetovať na zápästie.

View this post on Instagram

(sharing because this story is too cool not to share) A little over a year ago my Aunt Tina, one of the most amazing, discerning, and healthy people I know had an unexpected cardiac arrest and according to doctors had died and was brought back to life four times by my Uncle Brian and first responders before arriving to the hospital. She was put on a defibrillator and after miraculously waking up the first thing she did, unable to speak because she was intubated, was ask for a pen and in my cousins journal wrote “it’s real”. The people in the room asked “what’s real?” and she responded by pointing up to heaven with tears in her eyes. Her story is too real not to share and has given me a stronger confidence in a faith that so often goes unseen. It has given me a tangibleness to an eternal hope that is not too far away. I love you @_tinahines! The way you boldly love Jesus and others has changed the way I hope to live and love❤️

A post shared by Madie Johnson (@madiejohnson) on

 

Pri podobných prípadoch veľká väčšina z pacientov nemá žiadnu spomienku na krátke časové úseky, počas ktorých boli klinicky mŕtvi. Podľa portálu dailymail.co.uk približne 10 až 20 percent má vizuálne alebo zmyslové zážitky z blízkej smrti. 

Udalosť rozdelila ľudí na dva tábory. Kým niektorí Tine veria a nechávajú sa počuť, že je to ďalší dôkaz toho, že posmrtný život existuje, iní to spochybňujú. Klinická smrť totiž nie je biologická smrť. To znamená, že váš mozog stále funguje. Ľudia na sociálnych sietiach tak tvrdia, že to nie je nič iné ako snívanie. Zdravotnícky personál potvrdil, že mozgová aktivita pokračuje aj po „čase smrti“, pričom niektorí dokonca naznačujú, že v tomto bode dochádza k prudkému nárastu aktivity mozgu.

Odborníci sa zhodujú, že v prvých chvíľach, keď telo zomrie, sa mozog správa ako keby bol živý, mal komplexné myšlienky a možno je dokonca až „hyperaktívny“.

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií