Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Číňania sú opäť krok vpred: Na svete mňauká prvá klonovaná mačka (VIDEO)

Klonovanie mačiek v Číne už začalo. Smútiaci majiteľ sa nevedel vyrovnať so stratou domáceho miláčika. Túžba vidieť mačičku znova ho priviedla k šokujúcemu činu.

Huang Yu oplakával svoje mŕtve mačiatko natoľko, že sa ho rozhodol opäť oživiť klonovaním. Dnes mu pomedzi nohy behá prvá klonovaná mačka z Číny. Ako je to možné?

„Sedem mesiacov po smrti svojej mačky zvanej Garlic, našiel majiteľ Huang Yu svojho domáceho miláčika mačku v podobe sivobieleho mačiatka,“  píše o tom francúzsky časopis Le Point na svojom instagramovom účte.

https://www.instagram.com/p/B2EKQNWAwEq/?utm_source=ig_embed

Klonovanie mačiek však nie je stopercentné

Život jej vdýchli v Pekingu. „Garlic“ (Cesnak-poz.red) sa narodil 21. júla, ako britská krátkosrstá mačka, nie je ako iné mačky. Je to prvá klonovaná mačka v Číne, ktorú oživila spoločnosť Sinogene Biotechnology so sídlom v Pekingu,“  informuje o tom spoločnosť  China Global Television Network. Klonovanie však ešte nie je stopercentné. Podobnosť je však vysoká. „Je viac ako 90%,“ opisuje francúzsky časopis  Le Point.

Prvého naklonovali psa

Spoločnosť Beijing-based Sinogene Biotechnology pritom nevytvorila klon prvýkrát. V minulosti tak urobili už z mŕtvych psov. Ak však túžite po oživení svojho mŕtveho psa alebo mačky, musíte si poriadne siahnúť do vrecka. „Spoločnosť klonuje od roku 2017 , naklonovala viac ako 40 domácich psov. Klonovanie psa stojí okolo 53 000 dolárov, zatiaľ čo mačka vás vráti späť 35 000 -55 000dolárov. Zvážili by ste klonovanie vášho domáceho maznáčika po jeho smrti?,“ dopĺňa China Global Television Network ďalšie informácie takouto otázkou.

Pomôže naklonovaná mačka oživiť pandy?

Čína je v popredí klonovania. To by mohlo pomôcť zvieracím druhom, ktoré vymierajú. „Klonovanie mačiek by mohlo pomôcť pri klonovaní pandy a chránených druhov, o čo sa Čína snaží už dvadsať rokov. Klonovanie zvierat je na mnohých miestach nezákonné, ale v niektorých krajinách, napríklad v Južnej Kórei a Spojených štátoch, je povolené,“ píše časopis  Le Point.

Čínski vedci majú v pláne klonovať mačky vo veľkom meradle, aby na nich zarobili peniaze.

A čo vy dali by ste si naklonovať vášho domáceho miláčika?

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií