fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.3.2023 (SITA.sk) – Výbor pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) vydal negatívne stanovisko k slovenskému kandidátovi na člena Európskeho dvora audítorov Martinovi Klusovi.

Ako informoval tlačový odbor EP, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

Balko skončil vlani v máji

Mandát predchádzajúceho slovenského člena Európskeho dvora audítorov Ladislava Balka sa skončil 6. mája minulého roka.

„Celý Európsky parlament bude hlasovať o odporúčaní výboru na nasledujúcej plenárnej schôdzi v Bruseli 29. až 30. marca,” informoval tlačový odbor.

Klus vraj požiadavky spĺňal

Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Klus podľa návrhu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, konkrétne z jeho pôsobenia ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac k témam: Kandidatúra
Zdroj: SITA.sk – Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc za takmer 800 miliónov dolárov, nebudú chýbať húfnice či rakety Javelin
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií