Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koalícia považuje Ústavný súd za trafiku, podľa progresívcov sa vypočutie kandidátov na sudcu posunie (video)

Progresívne Slovensko bude vždy pripravené na nové vypočutie.

5.4.2024 (SITA.sk) – Plánované vypočutie kandidátov na neobsadený post ústavného sudcu sa odloží pre mimoriadnu schôdzu parlamentu o medveďoch. Povedal to na piatkovej tlačovej besede opozičný poslanec Branislav Vančo (Progresívne Slovensko).

Podľa neho to dokazuje, že vládna koalícia považuje Ústavný súd za trafiku, ktorú treba ovládnuť. Nezáleží pritom podľa neho kedy, ale či budú mať vhodného kandidáta.

Tento prístup, ktorý vidíme dnes, pri zrušení termínu vypočutia kandidátov na ústavného sudcu sledujeme dlhodobo,“ povedal Vančo.

Odkladanie voľby ústavného sudcu

Pripomenul pritom, že koalícia viacero mesiacov vyhlásenie voľby chýbajúceho sudcu odkladala. Progresívne Slovensko však bude podľa neho pripravené kedykoľvek na nové vypočutie.

Už teraz sme pripravení. Budeme sa pýtať všetkých kandidátov všetky otázky súvisiace s ich kariérou, odbornosťou, hodnotami, etickými dilemami, ale aj prešľapmi,“ dodal Vančo.

Mimoriadna schôdza o medveďoch

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) zvolá na utorok 9. apríla mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k riešeniu ochrany ľudí pred útokmi medveďov.

Dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze je podľa Pellegriniho „ďalší vážny útok šelmy na človeka“.

V katastrálnom území obce Kvačany v okrese Liptovský Mikuláš prišlo k stretu lesníka s medveďom hnedým.

Vypočutie kandidátov na ústavného sudcu bolo avizované na zasadnutí Ústavnoprávneho výboru NR SR v utorok 9. a v stredu 10. apríla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Medveď hnedý, opozičný poslanec, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Koalícia považuje Ústavný súd za trafiku, podľa progresívcov sa vypočutie kandidátov na sudcu posunie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií