Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obľúbili si ju dospelí, deti i policajti: kobyla Jenny sa sama prechádza ulicami Frankfurtu už 14 rokov. Čo je za tým?

Počuli ste už o kobyle, ktorá sa celých 14 rokov sama prechádza ulicami mesta Fechenheim?

O mačkách sa vie, že sa voľne potulujú, psy sa rady venčia a kone zas čakajú, kedy ich niekto osedlá. Ten vo Frankfurte je však iný. Ide o kobylu Jenny, ktorá sa každé ráno sama prechádza ulicami Frankfurtu, konkrétne v metskej časti Fechenheim.

Ľudia si už na tohto domáceho miláčika zvykli, ako by aj nie, keď vedia, o koho ide. Jenny má totiž na ľavej strane tváre malú ceduľku, na ktorej je napísané: „Volám sa Jenny a nie som opustené zviera, iba sa prechádzam.” Čo by ste urobili vy, keby ste stretli na ulici kobylu? Prvá reakcia by bola asi prekvapenie, potom by nasledoval strach a napokon prejdenie na druhú stranu ulice. Jenny sa ľudia neboja a nebojí sa ich ani ona, je veľmi prítulná a milá – keď stretne iné zvieratá alebo ľudí, hneď sa s nimi víta.

Zdroj: boredpanda.com

Prečo sa kobyla prechádza sama?

Jej majiteľom je 74-ročný Werner Weischedel, ktorý pre svoj vysoký vek už na nej nemôže jazdiť a ani ju viesť po ceste. Každé ráno jej otvorí bránu a nechá ju, aby sa vybehala do sýtosti. Jenny chodí po tej istej trase až 8-krát denne a domov sa vracia vždy v rovnaký čas. Hovorí sa, že nosí so sebou hodinky alebo má presne načasovaný žalúdok, keďže vždy vie, kedy má prísť domov na obed.

Získala si aj policajtov

Obyvatelia Fechenheimu sa ničoho neobávajú, keďže kobylu dokonale poznajú a vedia, že od nej nemusia čakať nič zlé. Hovorkyňa policajného zboru Isabella Neumannová pre nemeckú tlačovú agentúru verejnosť ubezpečila, že kobyla nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo, obyvatelia môžu byť pokojní.

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Niektorí na sociálnych sieťach opísali príbeh Jenny veľmi kriticky, tvrdia, že ide o nedbalosť, a preto by mala byť majiteľovi odobraná, nehovoriac o bezpečnosti. Jej veterinárka Maren Helligeová sa domnieva, že kobyla sa takto cíti oveľa viac slobodná a je spokojná.

Podľa miestnej polície počas 14 rokov neboli v súvislosti s Jenny hlásené žiadne incidenty, a tak sa slobodne túla ulicami mesta a spoznáva nových ľudí.

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií