fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kočner prehovoril o svojom mene na americkom sankčnom zozname. Žiadne majetky nemám, tvrdí

Uviedol to v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v rámci procesu týkajúceho sa vraždy novinára Jána Kuciaka.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2023 (SITA.sk) – Stíhanému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi nikdy oficiálnou cestou neoznámili, že je na takzvanom Magnitského sankčnom zozname, kam ho zaradilo ministerstvo financií Spojených štátov amerických.

Uviedol to v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v rámci procesu týkajúceho sa vraždy novinára Jána Kuciaka. Predsedníčka senátu Ružena Sabová sa ho totiž pýtala, či podlieha nejakým sankciám.

Marian Kočner uviedol, že o tom, že je ako jeden len z dvojice Európanov na danom zozname, sa dozvedel len z médií. Následkom toho by malo byť, že mu zablokujú všetok majetok, ktorý vlastní v Spojených štátoch amerických.

“Žiadny nemám a mať nebudem,” skonštatoval. Zároveň doplnil, že kontaktoval veľvyslanectvo Spojených štátov, aby mu oficiálne poskytli dokument o tom, že sa na neho vzťahujú americké sankcie. “Povedali, že je to interný dokument,” doplnil obžalovaný.

Sankčný zoznam na základe tzv. Magnitského zákona postihuje osoby, ktoré sú podľa americkej vlády zodpovedné za nezákonné aktivity.

Viac k témam: Magnitského sankčný zoznam, Magnitského zoznam, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Kočner prehovoril o svojom mene na americkom sankčnom zozname. Žiadne majetky nemám, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Heger: Slovensko zažíva najťažšie časy vo svojej histórii a teraz nie je čas na povalenie vlády
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií