Neviete, kam na výlet? Skúste výstavu TROLOV v Kodani

Neviete, kam na výlet? Skúste výstavu TROLOV v Kodani

Mestečko plné trolov. Tak by sme mohli nazvať výstavu v Kodani, ktorú vytvoril umelec Thomas Dambo. Ten sa totiž jedného dňa rozhodol, že tieto milé stvorenia prenesie priamo k ľuďom.

Okrem toho, že je veľmi zručný, nechýba mu i ekologické myslenie – všetky troly vyrobil z rekultivovaného dreva pochádzajúceho z popadaných stromov a vetví, ako aj z paliet a ostatných zvyškov dreva, ktoré by za bežných okolností skončili na skládke alebo v ohni. Každá figúrka je vysoká až 30 metrov, v prípade trola ležiaceho na zemi, ktorého umelec nazval ako ,,Malý Artúr”, ide až o 60 metrov.

Zdroj: Thisiscolossal.com

Výstava s názvom Troll Hunt predstavuje veľkoplošnú show, ktorú si môžete spolu so svojimi deťmi prísť pozrieť do Kodane do konca roka 2018 (nevylučuje sa však jej predĺženie až do roku 2019 v závislosti od počasia a záujmu).

Odteraz budete slovo trol(olo) používať častejšie ;-).

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj, foto: https://www.thisiscolossal.com/2018/08/wooden-trolls-take-over-an-arboretum-by-thomas-dambo/

0
0
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.