fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolektív mladých umelcov premení najfrekventovanejšie miesto Trenčína na výstavné miesto!

Máte tip? napíšte nám mailom

Svet módy prešiel už mnohými fázami. Niektorí ho riešia, niektorí nie, niektorí sa v ňom dokonca vyžívajú. S fascináciou prichádza záľuba a práve tú si v móde našli mladí ľudia z “WASH-ED”, ktorí navzájom spolupracujú na rozvoji svojich myšlienok a vedomostí o umení a kultúre. Ich poslaním je spolupracovať so začínajúcimi umelcami, dizajnérmi a hudobníkmi. A prečo? Lebo im chcú poskytnúť priestor na zviditeľnenie sa a tým priniesť novú vlnu umenia.

Kolektív úspešne 4. októbra 2018 v Trenčíne zorganizoval módnu prehliadku začínajúcich umelcov v spolupráci s galériou Nová Vlna, kde kolektív odprezentoval svoje prvé objavené talenty – 8 mladých návrhárov, od 16 do 19 rokov.

Práve vďaka minuloročnej ‘WASH-ED EMERGING FASHION DESIGNERS’ boli návrhári pozvaní ďalej na významné módne prehliadky ako DOTEK 2019 (Zlín) či Malá noc módy 2018 (Brno).

Prečo názov WASHING SEASON, STAGE 1?

Mladí umelci ním chceli poukázať na to, čo kolektív prezentuje. Sú názoru, že treba vyčistiť umenie od akademických titulov, teda ako jedna z mála udalostí uprednostňuje samoukov a mladých umelcov.

Minulý rok kolektív organizoval módnu prehliadku, tento rok ju organizovať na prostest odmietol

Minulý rok sme sa zamerali na predstavenie najlepších začínajúcich mladých módnych návrhárov, avšak tento rok podporujeme výzvu Extinction Rebellion na zrušenie fashion weeku, pretože móda je jedným z najviac znečisťujúcich odvetví a zaroveň aj jedným z najvplyvnejších: „Žiadame aby priemyselní odborníci a dizajnéri boli jednou z platform na vyhlásenie klimatického a ekologického núdzového stavu“ – ER, pokúšame sa nájsť nové spôsoby, ako zvýšiť udržateľnosť WEFD, a preto tento rok neprídeme späť s módnou prehliadkou, kým nenájdeme udržateľné riešenie, ktoré nebude poháňať masy na kúpu ďalších odevov.

Dňa 25. septembra 2019 kolektív usporiadava v komerčných priestoroch trenčianskeho podchodu, medzi hotelom Elizabet a vlakovou stanicou, umeleckú výstavu. Celá akcia bude trvať od 14-tej do 22-hej hodiny. Súčasťou výstavy moderného umenia budú inštalácie, video art, maľby a fotografie, na ktoré bude nadväzovať program s art performace a hudobný set od začínajúcich hudobných producentov a DJov. Udalosť WSS1 bude taktiež jediná a zároveň aj posledná udalosť odhorávajúca sa v týchto priestoroch. Mesto bude totiž podchod rekonštruovať.

Zdroj: pravda.sk

Mladí umelci dúfajú v to, že oslovia širokú verejnosť, ktorá zvyčajne galériu nenavštevuje a bude im tak môcť predstaviť selekciu moderného umenia začínajúcich mladých umelcov. Sú presvedčení, že umenie má čo spoločnosti povedať, a preto sa rozhodli tento rok výstavy niesť v téme “umenie ako forma komunikácie”.

ŠOK na pražskom Fashion Weeku: Na mólo vybehli komplet nahé modelky!

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií