fbpx
Koliba má na pokladničných blokoch položku, akú len tak nevidíte! Pozrite sa, čo účtujú zákazníkom

Koliba má na pokladničných blokoch položku, akú len tak nevidíte! Pozrite sa, čo účtujú zákazníkom

Zmenu zákona o príplatkoch za víkendy a sviatky vyriešila Koliba U starej matere po svojom…

Koliba U starej matere sa nachádza v obci Nemecká, ktorá leží v blízkosti Brezna. Zmenu zákona o príplatkoch za víkendy a sviatky sa jej prevádzkovatelia rozhodli vyriešiť po svojom – namiesto zvýšenia cien jednoducho naúčtujú prirážku za tieto dni.

Zákazníci z takejto netypickej položky na ich pokladničných blokoch nie sú, no vedenie koliby sa to snaží obhájiť tým, že k takémuto kroku pristúpili preto, aby sa nemuseli navyšovať ceny počas bežných dní. “Cez sviatok a víkend je najviac zákazníkov, a takisto aj najviac zamestnancov. Zmenou zákona sa nám navýšili náklady na prácu, a preto sme museli ísť hore aj my. Mnohí to urobili tak, že zdvihli komplet ceny, my sme navýši len víkend a sviatok. Nám dodávatelia navýšili cez sviatok jednorazovou položkou 5 a 10 eur alebo percentami,” vysvetľoval nevídanú položku Radovan Hrnčiarik z koliby U starej matere.

Zdroj: Nový čas
Zdroj: Nový čas

 

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/716440/slovenska-koliba-vyriesila-priplatky-za-sviatky-a-vikendy-po-svojom-aha-co-uctuju-zakaznikom-na-blocku/

Foto: https://www.cas.sk/clanok/716440/slovenska-koliba-vyriesila-priplatky-za-sviatky-a-vikendy-po-svojom-aha-co-uctuju-zakaznikom-na-blocku/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Pozor na antibiotiká! Užívate ich naozaj len vtedy, keď je to nevyhnutné?
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.