fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko si zarobil Sagan na tohtoročnej Tour de France? Z týchto čísel sa vám zatočí hlava!

Máte tip? napíšte nám mailom

Tour de France je nepochybne najväčším cyklistickým závodom na svete. Súčasťou Tour bol už ako zvyčajne aj Slovák Peter Sagan. Koľko si zarobil?

V roku 2019 predstavovala celková výška dostupných finančných prostriedkov 2 291 700 €. Oproti predchádzajúcemu roku je to mierny nárast (2 287 750 €).

Najviac zo všetkých si z Tour de France odniesol Egan Bernal za zisk žltého dresu, a to presne 500 000 €. Bernal môže ešte rátať s 500 € za každý deň strávený v žltom drese, 20 000 € za zisk bieleho dresu plus odmeny za umiestnenia. Každý cyklista, ktorý došiel až do Paríža, získa odmenu 1 000 €. Tí, ktorým sa ale podarilo umiestniť v celkovej klasifikácii do 20. miesta, zinkasujú od 11 000 po 3000 €.

Zdroj: mtbiker.sk

Náš cyklista Peter Sagan na tohtoročnej Tour zarobil 60 990 €. Sagan zinkasoval 25 000 € za zisk rekordného zeleného dresu a ďalšie peniaze za víťazstvo v etape, umiestnenia či získavanie bodov v rýchlostných prémiách. Trojnásobný majster sveta je podľa viacerých zdrojov najlepšie zarábajúci cyklista na svete. Ročne by si mal zarobiť až 6 miliónov €, pričom ďalšie príjmy má z umiestnení a z reklám. V poradí siedmym dresom sa Peter Sagan už navždy zapísal do historických tabuliek.

Prečítajte si tiež:
Derby v Glasgowe: zápas sprevádzala hromadná bitka, dobodali troch fanúšikov
Zdroj: thenational.ae

Sú málo platení?

Treba ale povedať, že v cyklistike funguje financovanie inak ako v iných športoch. Cyklisti majú fixný ročný plat, ktorý sa neodvíja od ich výsledkov v danej sezóne. Prilepšiť si môžu však práve svojimi dobrými výsledkami. Ani Egan Bernal, ani Peter Sagan, ani nikto iný si peniaze nezarobil na Tour de France sám pre seba. Peniaze idú do tímovej pokladne a následne sa rozdelia medzi všetkých, ktorí sa na závode zúčastnili. Nezabúda sa pritom ani na masérov, šoférov či mechanikov.

Aj keď nejde o malé peniaze, vo svete športu cyklistika patrí medzi najhoršie platené odvetvia. Organizátori Tour de France sa síce pýšia tým, že v športovom svete je práve tento slávny pretek vôbec najsledovanejší, no pravdou je, že na hociktorom tenisovom či golfovom turnaji si za dobré umiestnenie zarobia športovci podstatne viac.

Zdroj: cyclingweekly.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií