Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, koľko zarobí Cibulková? Takýto plat by chcel každý!

O tom, že Dominika je jednou z najlepších tenistiek v našej histórii, niet pochýb. Rovnako pochybovať sa nedá ani o tom, že jej kariéra aj slušne vynáša. Zistite, koľko zarába Cibulková.

Pokračovanie pod reklamou

Dominika Navara Cibulková je profesionálna slovenská tenistka. Dominika je jedináčik, jej matka bola poslankyňou v NR SR a jej otec sa takisto živil športom ako vodný lyžiar. Medzi najväčšie úspechy 30-ročnej rodáčky z Bratislavy radíme finále na Australian Open 2014 a víťazstvo na WTA Finals v Singapure 2016. Stala sa prvou Slovenkou, ktorá dosiahla majstrovské kolo Grandslamu.

Aktuálne Dominika žije v Dubaji, kde si na svoj pohodlný život zabezpečila luxusný apartmán. „Slovensko mám strašne rada, ale pri biznise pociťujem, že som z malej krajiny, ktorá nie je až taká zaujímavá. Ale nesťažujem sa, mám podpísané zaujímavé reklamné zmluvy, s ktorými som spokojná,” poznamenala počas Australian Open.

https://www.instagram.com/p/By-gtUgIGyD/

Podľa správy z minulého roku zarobila Dominika Cibulková doteraz na turnajoch viac ako 11 miliónov dolárov. Svoje prvé peniaze z tenisu získala podľa štatistík wtatennis.com na turnaji v Českej Republike v roku 2004. Podarilo sa jej prejsť prvým kolom, no hneď v druhom ju porazila Darija Jurak. Z turnaja si odniesla 133 dolárov (menej ako 120 eur).

Koľko zarobila v tejto sezóne?

Zaujímavosťou je, že prvé naozaj veľké peniaze si za turnaj odniesla zo Slovenska. Bolo to presne 11,160 dolárov  (necelých 10-tisíc eur) za výhru na bratislavských kurtoch. Pri svojej prvej účasti na US OPEN si po dvoch odohratých kolách Cibulková prilepšila o 27,034 dolárov (24-tisíc eur). V tom istom roku zaznamenala aj svoju premiéru na ďalšom grandslamovom turnaji, na WIMBLEDONE. Vypadla síce v prvom kole, no aj tak si na účet pripísala 2,936 dolárov (2623 eur).

Pokračovanie pod reklamou

Aj keď nikto nepochybuje, že Dominika Cibulková je vo svete tenisu pojem, aktuálna sezóna nepatrí medzi tie najúspešnejšie. Aj napriek tomu sa jej tento rok podarilo na turnajoch zarobiť už 222,427 dolárov (takmer 200-tisíc eur). Cibulková sa však neživí iba tenisom a rada investuje aj do biznisu.

https://www.instagram.com/p/BwhnafXn9gM/

V článku o našom najúspešnejšom cyklistovi v celej histórii Petrovi Saganovi sa dočítate nielen o tom, koľko sa mu podarilo za ďalšiu úspešnú Tour de France zarobiť, ale aj o tom, že tenis patrí vo svete športu medzi vrchol, čo sa platov týka.  

Zdroj: wtatennis.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií