fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár chce vytvoriť demokratickú alternatívu, okrem Dzurindu rokoval aj so šeligovcami a vytiahol i ďalšie mená

Akú formu bude mať spolupráca demokratov, ukážu podľa Miroslava Kollára už najbližšie týždne, maximálne mesiac – dva.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Kollár rokuje o kreovaní demokratickej alternatívy pre voličov pred najbližšími voľbami s viacerými politikmi.

Ako povedal pre agentúru SITA, „stretávame sa s Mikulášom Dzurindom, ktorý ohlasoval, že chystá vlastný politický projekt. Hľadáme formálnu cestu, ako sa dopracovať k spolupráci tak, aby sme stihli možný termín predčasných parlamentných volieb.“

Rozhovory o spolupráci s politikmi

Primárnym cieľom je, aby v najbližších voľbách neprepadol ani jeden hlas demokratického voliča.

„Rozprávame sa v súčasnosti so všetkými, ktorí majú túto ambíciu – od šeligovcov, budajovcov, bol som aj s Luciou Ďuriš Nicholsonovou, aj s troma našimi kolegami z komunálnych volieb,“ povedal Kollár.

Rokovať by chcel aj s KDH

Akú formu bude mať nakoniec táto spolupráca, ukážu podľa jeho slov už najbližšie týždne, maximálne mesiac – dva.

„Mne by sa veľmi páčilo, keby sa podarilo vytvoriť jednorazové spojenie pre voľby, ktoré by sa ukázalo byť také úspešné, že následne by na základe tohto pôdorysu mohla fungovať jedna silná stredopravá strana, ukotvená aj v regiónoch, ktorá tu bude niekoľko volebných období,“ dodal Kollár.

Prečítajte si tiež:
Krištúfková chce znova presadiť školské obedy zadarmo, zvýšiť by sa mala aj dotácia na 2,30 eura

Záujem má aj o rokovania s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH). Je to aj preto, že spolupráca vzniká na pôdoryse strán, ktoré sú členskými stranami Európskej ľudovej strany.

„Je tam SPOLU – občianska demokracia, aj KDH, aj Mikuláš Dzurinda, ktorý je tam prezidentom Martensovho centra,“ priblížil Kollár. Ako ďalej doplnil, váži si každého demokratického politika, ktorý to ešte nevzdal.

Zabrániť návratu Fica je len prvý krok

Kollár zároveň poukazuje na to, že zabrániť návratu Roberta Fica je len prvý krok, nie cieľ. Cieľom je vytrhnúť Slovensko z rúk populistov a diletantov a vrátiť do správy vecí verejných víziu, kompetentnosť, predvídateľnosť a spoľahlivosť. Na demokratickej a nepopulistickej alternatíve pracujú už teraz, aby boli pripravení, ak by bolo potrebné predložiť volebnú kandidátku už začiatkom jari.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár chce vytvoriť demokratickú alternatívu, okrem Dzurindu rokoval aj so šeligovcami a vytiahol i ďalšie mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií