fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár je drahou nevestou a pôjde vládnuť s hocikým, myslí si politológ

Podľa politológa Tomáša Koziaka Boris Kollár vie, že situácia “76-ky” poslancov by bola paralyzovaná i veľmi vratká a nevedeli by sme, kedy by vláda bola opäť odvolávaná.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár je veľmi tvrdý pragmatik, ktorý veľmi dobre číta politiku. Potrebuje vládu, v ktorej by mal podiel a ktorá by dokázala presadzovať to, čo má v politickom programe a k čomu sa zaviazal voličom. Pre agentúru SITA to povedal politológ Tomáš Koziak.

„Boris Kollár preferuje predčasné voľby, pretože potrebuje vládu, ktorá je funkčná, aby mohol presadzovať svoje politické zámery. Je mu jedno, s kým to bude robiť, ale dôležité je, aby vláda fungovala. Nová 76-ka poslancov, ktorú by teoreticky mohol poskladať dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽaNO), by mu toto neposkytovala,” myslí si Koziak.

Zároveň dodal, že predseda Sme rodina nemá problém ísť do vlády s kýmkoľvek. „Sám povedal, že je drahou nevestou. No tá evokuje práve ľahkosť tej nevesty, ktorá pôjde s hocikým vládnuť podľa toho, kto jej viacej ponúkne a dá,” dodal.

Sme rodina má najväčší koaličný potenciál

Podľa politológa Boris Kollár vie, že situácia 76-ky poslancov by bola paralyzovaná i veľmi vratká a nevedeli by sme, kedy by vláda bola opäť odvolávaná.

Prečítajte si tiež:
Pred 54 rokmi vtrhli do Československa vojská Varšavskej zmluvy, nastala takzvaná politika normalizácie

„Ak by sme mali pristúpiť k úradníckej vláde, bolo by to ešte horšie. Kollár by stratil podiel na moci a toto mu taktiež nevyhovuje. Predčasné voľby by boli preňho riešením aj preto, že by sa vytvorila nová stabilnejšia vláda a je veľká pravdepodobnosť, že Kollár by vo vláde bol,” myslí si Koziak.

Dodal, že z koaličných strán má Kollárova Sme rodina ten najväčší koaličný potenciál. „Kollár je v najlepšej pozícii, pretože nech vláda bude akákoľvek, s najväčšou pravdepodobnosťou bude jej súčasťou a toto mu vyhovuje,” dodal.

Hrozil by rozpad 76-ky

Predseda parlamentu tým, že stále opakuje, ako mu ide o ľudí a o presadzovanie jeho zámerov, poukazuje podľa Koziaka na to, že potrebuje vládu, ktorá pracuje a je funkčná.

„Toto mu momentálne Heger ani s tou 76-kou nedokáže ponúknuť, pretože vláda by bola nestabilná a visela by na vlásku vôle nejakých neistých poslancov. Takáto vláda by bola taktiež veľkým silným terčom kritiky opozičných strán, čo by predstavovalo napr. odvolávanie ministrov na jednej báze, respektíve stále by hrozilo to, že 76-ka by sa rozpadla,” vysvetlil Tomáš Koziak.

Prečítajte si tiež:
Slováci sa inflácie nezľakli a nové jesenné módne kúsky si doprajú aj tento rok. Viac o vplyve inflácie na naše nákupné správanie zistilo GLAMI vo svojom Fashion (Re)search

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Politológ, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Sme rodina, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár je drahou nevestou a pôjde vládnuť s hocikým, myslí si politológ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií