fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár: Nevyhnutosťou, aby nasledujúce voľby nedopadli úplnou katastrofou, je spájanie na podobnom hodnotovom základe

Nevpustiť do vlády Roberta Fica ani Igora Matoviča je podľa neho len prostriedok, nie konečný cieľ. Spoločne treba hovoriť o tom, ako by sa na Slovensku mohlo dobre žiť i budúcim generáciám.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Po definitívnom spľasnutí nádeje na novú väčšinu v parlamente, ktorá by umožnila pokračovanie nejakej podoby vlády dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO), je jasné, že smerujeme k predčasným parlamentným voľbám.

Na sociálnej sieti to uviedol predseda strany Spolu – občianska demokracia (Spolu-OD) Miroslav Kollár.

Spájanie na podobnom hodnotovom základe

Septembrový termín, na ktorý to momentálne vyzerá, dlhodobo označujeme za najvhodnejší, aj keď hlasy volajúce po čo najrýchlejších predčasných voľbách, sú nepochybne legitímne. Nevyhnutným predpokladom, aby nasledujúce voľby nedopadli úplnou katastrofou, je spájanie strán, politikov, aj nových tvárí na podobnom hodnotovom základe,” myslí si Kollár.

Na zakladanie nových strán nie je čas

Zároveň napísal, že na zakladanie nových strán je v tejto chvíli málo času. „Ak sa zhodneme aspoň na troch spoločných parametroch – jasnej proeurópskej a proatlantickej orientácii Slovenska, nedotknuteľnosti liberálnej demokracie ako spôsobu spravovania štátu a nevyhnutnosti reforiem, ak nemáme skončiť v koši porazených po nasledujúcom desaťročí permanentných kríz – musíme ísť do volieb spolu,” skonštatoval Miroslav Kollár.

Prečítajte si tiež:
Predseda a poslanci Bratislavského kraja zložili sľub. Mojou prioritou zostane školstvo, povedal Droba (video)

Podľa neho je dôležité nezdržiavať sa pozičnými zápasmi, ale spoločne treba hovoriť o tom, ako by sa na Slovensku mohlo dobre žiť i budúcim generáciám. „Lebo nevpustiť do vlády Roberta Fica (Smer-SD) ani Igora Matoviča (OĽaNO) je len prostriedok, nie konečný cieľ,” uzavrel predseda Spolu-OD.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár: Nevyhnutosťou, aby nasledujúce voľby nedopadli úplnou katastrofou, je spájanie na podobnom hodnotovom základe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií