fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Komárno otvorilo novú endokrinologickú ambulanciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Komárno 8. júna (TASR) – Endokrinologická ambulancia v Komárne funguje odvčera. Výhodou pre pacientov je, že má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Endokrinologická ambulancia bude úzko spolupracovať s ostatnými ambulanciami a oddeleniami v pavilóne internistických disciplín. Na každé prvé vyšetrenie alebo kontrolné vyšetrenie musí mať pacient odporúčanie všeobecného lekára alebo špecialistu.

Rudolf Pelikán, námestník riaditeľa pre lekársko-zdravotnú starostlivosť tvrdí, že sa nemocnici podarilo nájsť odborníka v oblasti internistických disciplín v rekordne krátkom čase. Táto služba bude spočiatku zabezpečená len raz týždenne, a to v piatok, avšak veríme, že v krátkom čase rozšírime ordinačné hodiny po personálnom posilnení novým lekárom.“

Komárno
Ilustračná fotografia. Zdroj: pexels.com

Endokrinologická ambulancia sa zaoberá diagnostikou a liečbou pacientov s chorobami štítnej žľazy, prištítnych teliesok, hypofýzy, nadobličiek či pohlavných žliaz. Zaoberá sa aj metabolickými ochoreniami kostí, ďalšími metabolickými chorobami a poruchami výživy. Prejavy niektorých endokrinologických ochorení môžu byť úplne nenápadné a nemusia sa výrazne prejaviť.

Nemocnica Komárno poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 110 tisíc obyvateľov spádového územia okresu Komárno. Odbornú zdravotnú starostlivosť poskytuje pacientom na 11 lôžkových oddeleniach, troch jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a desiatich oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Prečítajte si tiež:
Pes na snouborde: Toto sú najlepšie novovzniknuté memes

Nemocnica v Komárne nie je jedná, ktorej sa darí týmto spôsobom zlepšovať. Minule sme písali o lineárnom urýchľovači, ktorý získal Národný Onkologický ústav v Bratislave.

Zdroj: TASR

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií