Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Komentáre schvaľujúce atentát na Fica polícia už monitoruje. Je pripravená konať

Polícia dodala, že na sociálnych sieťach sa pod príspevkami o udalosti objavujú aj komentáre schvaľujúce trestný čin, prípadne šíriace nenávisť.

16.5.2024 (SITA.sk) – Polícia SR nebude tolerovať šírenie nenávisti a výzvy k násiliu. Uviedla to na sociálnej sieti v súvislosti so závažnými prejavmi nenávisti, netolerancie či výzvami na eskaláciu násilia, ale aj rôznymi neoverenými informáciami, ktoré sa na sociálnych sieťach objavili v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Polícia dodala, že na sociálnych sieťach sa pod príspevkami o udalosti objavujú aj komentáre schvaľujúce trestný čin, prípadne šíriace nenávisť.

„Policajný zbor tieto príspevky vyhodnocuje a v prípade, že budú napĺňať skutkovú podstatu trestného činu alebo priestupku, budeme konať,“ avizuje polícia.

Viac k témam: Policajný zbor, slovenská polícia, Sociálne siete, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk – Komentáre schvaľujúce atentát na Fica polícia už monitoruje. Je pripravená konať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií