fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koncesionárske poplatky sa zrušia. Poslanci rozhodli od kedy ich nebudeme platiť

Koncesie by mal nahradiť nárokovateľný príspevok zo štátneho rozpočtu, ktorý sa bude každoročne valorizovať o mieru inflácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej a opätovne schválili zrušenie koncesionárskych poplatkov pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS). Koncesionárske poplatky sa zrušia od 1. júla 2023.

Koncesie by mal nahradiť nárokovateľný príspevok zo štátneho rozpočtu, ktorý sa bude každoročne valorizovať o mieru inflácie. Prvýkrát sa o mieru inflácie upraví v roku 2024.

Suma nárokovateľného príspevku zo štátneho rozpočtu je pre rok 2023 najmenej 41,5 milióna eur. Pre rok 2024 to už bude 83 miliónov eur. Opatrenie bude mať negatívny dopad na rozpočet, no predkladateľ zároveň upozorňoval na to, že len výdavky na samotný výber koncesionárskych poplatkov predstavujú 2,5 milióna eur ročne.

Viac k témam: Koncesionárske poplatky
Zdroj: SITA.sk – Koncesionárske poplatky sa zrušia. Poslanci rozhodli od kedy ich nebudeme platiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií