Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Končíš univerzitu a chceš si nájsť vysnívanú prácu? Tých 5 vecí ti môže pomôcť viac, ako si myslíš!

Celý čas na škole sa nevieš dočkať toho vytúženého dňa, kedy odtiaľ konečne vypadneš. Keď sa to však pomaly ale isto blíži, nie si si až taký istý, či vôbec chceš, aby to skončilo. Začína totiž skutočný život a nájsť si prácu nie je vôbec také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Najmä ak chceš, aby to bola práca, ktorá by ťa aj bavila a napĺňala. Existujú však zdanlivo drobnosti, ktoré by ti mohli pomôcť.

Pokračovanie pod reklamou

1. Rob niečo zaujímavé

Ak ti ostáva nejaký voľný čas popri škole, skús robiť niečo zaujímavé. Cestovať a užiť si trochu zábavy zrejme plánuješ, až keď budeš mať konečne po všetkých tvojich testoch a skúškach. Určite si však nájdeš aspoň trochu voľného času na to, aby si popri univerzite robila aj niečo zaujímavé, čím môžeš vylepšiť svoj životopis, získať skúsenosti a pomôcť si pri hľadaní vysnívanej práce.

Titul a nejaká povinná prax ťa neodlíšia od ostatných kandidátov. Ale ak budeš mať za sebou aj niečo navyše, môžeš oslniť! Čo tak skúsiť robiť dobrovoľníka?

Pokračovanie pod reklamou

2. Dotiahni všetky svoje sociálne siete

Veľa ľudí si uvedomuje, že zamestnávatelia prekutrávajú profily na sociálnych sieťach potenciálnych zamestnancov a nie sú nadšení, ak na nich nájdu nevhodné fotky alebo nenávistné statusy. Tvoj profil je dostupný oveľa ľahšie, ako si myslíš.

Prejdi si svoje účty na všetkých sociálnych platformách, ktoré používaš a zbav sa všetkých statusov a fotiek, na základe ktorých by si tvoj možný zamestnávateľ mohol vytvoriť negatívny obraz o tebe. Nemusíš si zrušiť svoje profily, ale skús sa na nich nevyjadrovať nenávistne napríklad na účet politikov.

3. Vylepší si svoj profil na LinkedIn

Ak ešte nemáš svoj profil na tejto platforme, práve pred koncom univerzity je najvyšší čas si ho vytvoriť! A ak ho už máš, zrejme bude potrebovať refreshnúť, obnoviť, doplniť informácie a trochu vylepšiť. Zamestnávatelia si totiž veľmi často pozerajú profil uchádzača práve na tejto platforme.

Uisti sa, že si tam pridal všetky schopnosti, zručnosti a skúsenosti, ktoré by mohli vyzerať zaujímavo a osloviť zamestnávateľa. LinkedIn ponúka zvyčajne viac informácií o človeku ako životopis, preto je medzi zamestnávateľmi taký obľúbený.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií