fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KONEČNE: NAKA zadržala generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

Máte tip? napíšte nám mailom

Naša krajina prechádza od vraždy mladého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej veľkým pretrasom. Novinár mal byť zavraždený kvôli článkom o podvodoch Mariána Kočnera, ktoré písal. Kuciak však mal však tiež takmer dokončený článok, ktorý poukazoval na prepojenie talianskej mafie na najvyšších predstaviteľov vlády Slovenskej republiky. Tento článok bol zverejnený niekoľkými redakciami naraz, presne o polnoci. 

Kočner tvrdil, že má všetkých pod palcom

Nie je tomu tak dávno, čo sa zverejnila nahrávka, v ktorej sa Kočner správa k Dobroslavovi Trnkovi, bývalému generálnemu prokurátorovi, ako k svojmu podriadenému. Špinavo mu nadáva, dokonca sa mu vyhráža aj smrťou za jeho nedostatočné krytie v kauze Gorila.

Teraz sa však zverejnila druhá video nahrávka

Dobroslav Trnka bol dnes zadržaný kvôli video nahrávke, v ktorom sa rozpráva o kauze s vtedajším ministrom financií Jánom Počiatkom. Rozhovor sa uskutočnil pravdepodobne v januári v roku 2009 a obaja spolu rozoberali hlavne podvodnú kauzu Tipos známu aj ako spor s firmou Lemikon. Vystupuje v ňom však znova ako Kočnerov podriadený a ako poskok SMER-u. Dnes v skorých ranných hodinách ho v jeho dome v Hamuliakove za zneužitie právomoci zadržala NAKA, ktorá sa netají tým, že chce Trnku vo väzbe.

Prečítajte si tiež:
Nevyrubujme stromy zbytočne: Vianočný stromček môžete po Vianociach aj zasadiť
KONEČNE: NAKA zadržala generálneho prokurátora Dobroslava Trnku
Zdroj: aktuality.sk

Nahrávka s Kočnerom

Nedávno propagované priateľstvo, alebo teda už možno aj nepriateľstvo, je s Mariánom Kočnerom. Marián mal mať u Trnku uloženú nahrávku z kauzy Gorila. Tú si od neho kúpil Jaroslav Haščák, ktorý šéfuje Pente.

V Trnkovi sa však ozval ešte pred odovzaním nahrávky jeho podnikateľský duch a urobil si kópiu, naverboval komplicov a išli s ňou Haščákovi mávať škodoradostne pred tvárou. Chceli, aby zaplatil aj za túto kópiu, inaaaaak…! To sa už asi nedozvieme, nakoľko sa do toho obul sám Marián Brucho Kočner. Trnku si zavolal na koberček a po formálnom úvode, nakoľko chcel zachovať dekórum, spustil vypočúvanie, aké uvidíte len v kriminálnych seriáloch. Veď to sám dobre aj vedel, dal si na intonácií a rétorike záležať. Vedel totiž, že toto je jeho monodráma, jeho predstavenie, že reflektor svieti práve naň, lebo si ju celú nahrával.

Zdroj: Denník N
Titulná fotka: Denník N

Celý článok si môžete prečítať tu:

Satira: Ako Kočner Trnku postrašil a za Haščáka sa nahneval

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií