fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koniec roka 2016 uzavrel Silband prvou vlastnou skladbou

Máte tip? napíšte nám mailom

Silband pôsobí na hudobnej scéne už dlhé roky. Ich skladby sú cover verzie v cimbalovom podaní. Tentokrát vydali svoju prvú vlastnú skladbu.

Celý rok sa kapela snažila a produkovala klip za klipom. Okrem toho samozrejme koncertovala. Silband nezaháľal ani v mediálnom prezentovaní sa. Zúčastnil sa v súťaži na celosvetovej stanici MTV, kde kapela bola na prvých priečkach, no ani domáce média im neboli neznáme. O dianí v kapele informovali novinári pravidelne, dá sa povedať, na mesačnej báze. Taktiež sa Silband objavil na obrazovkách, či už v Top Star-e, Novinách o 12:00, alebo v Chart show (na obrazovke bude v 2017).

VIANOCE SO SILBAND-OM

Stihli to. Popri tohtoročnej vyťaženosti kapely vyprodukoval Silband aj vlastnú skladbu. Na spríjemnenie vianočných sviatkov kapela prišla s novou „koledou“. Autorom hudby a textu je Robko Šimko zo skupiny Massriot. „Vieme, že je ťažké presadiť sa s vlastnými skladbami, no chceli sme ľuďom priniesť na Vianoce niečo nové, nie tuctové. Niečo, čo nemajú napočúvané z minulých rokov. Dúfame, že ich táto naša slovenská vianočná skladba osloví a spríjemní im sviatky,“ povedal kontrabasista kapely Miloš Silvay a jeho brat Grabiel dodal: „Metalová koleda…Dali sme dokopy metalový spev s folklórnymi nástrojmi. Myslím, že sa to celkom vydarilo. Ropko Šimko pre našu kapelu SilBand napísal vianočnú pesničku, ja som k tomu urobil hudobné aranžmá a nakoniec som hudbu doplnil príbehom v klipe. Ako špeciálnych hostí sme si tentokrát prizvali veľmi nadané deti rodičov Ondzikových a Rumančíkových z Prešova, ktoré sa postarali o skvelé detské vokály a dodali skladbe tu pravú rodinnú a vianočnú atmosféru.“

„Silband sú moji priatelia, mám ich rád, spolupráca s nimi ma teší, a tak som sa rozhodol spraviť im viac pesničiek, medzi nimi aj vianočnú,“ vysvetlil Robo Šimko.

Prečítajte si tiež:
MIG 21 a VOJTA DYK sparodovali slovenský rap ako F.B.I.

KAPELE UŽ „PADLA“

Vianočnou skladbou sa Silband lúči v roku 2016. Po náročných 12-tich mesiacoch si trošku oddýchnu. Samozrejme hrania majú ešte do konca roka dosť, no skladba a klip „Ako za starých čias“ je poslednou, ktorou kapela tohto roku obohatí svoj YouTube kanál. „Vianoce oslávime s rodinami, užijeme si chvíle pokoja, nabijeme baterky a na nový rok produkujeme ďalej. Klipy už sú hotové, čiže je sa na čo tešiť. Hneď v januári potešíme divákov skladbou v spolupráci s Martinom Chodúrom. Ani ďalšie mesiace nebudú zaostávať, takže dúfame, že spätná väzba na našu tvorbu ostane pozitívna ako doteraz,“ vyjadrila sa jediná žena v kapele, huslistka, cajonistka a speváčka, Slávka Silvayová.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií