Koniec roka 2016 uzavrel Silband prvou vlastnou skladbou

Koniec roka 2016 uzavrel Silband prvou vlastnou skladbou

Silband pôsobí na hudobnej scéne už dlhé roky. Ich skladby sú cover verzie v cimbalovom podaní. Tentokrát vydali svoju prvú vlastnú skladbu.

Celý rok sa kapela snažila a produkovala klip za klipom. Okrem toho samozrejme koncertovala. Silband nezaháľal ani v mediálnom prezentovaní sa. Zúčastnil sa v súťaži na celosvetovej stanici MTV, kde kapela bola na prvých priečkach, no ani domáce média im neboli neznáme. O dianí v kapele informovali novinári pravidelne, dá sa povedať, na mesačnej báze. Taktiež sa Silband objavil na obrazovkách, či už v Top Star-e, Novinách o 12:00, alebo v Chart show (na obrazovke bude v 2017).


VIANOCE SO SILBAND-OM

Stihli to. Popri tohtoročnej vyťaženosti kapely vyprodukoval Silband aj vlastnú skladbu. Na spríjemnenie vianočných sviatkov kapela prišla s novou „koledou“. Autorom hudby a textu je Robko Šimko zo skupiny Massriot. „Vieme, že je ťažké presadiť sa s vlastnými skladbami, no chceli sme ľuďom priniesť na Vianoce niečo nové, nie tuctové. Niečo, čo nemajú napočúvané z minulých rokov. Dúfame, že ich táto naša slovenská vianočná skladba osloví a spríjemní im sviatky,“ povedal kontrabasista kapely Miloš Silvay a jeho brat Grabiel dodal: „Metalová koleda…Dali sme dokopy metalový spev s folklórnymi nástrojmi. Myslím, že sa to celkom vydarilo. Ropko Šimko pre našu kapelu SilBand napísal vianočnú pesničku, ja som k tomu urobil hudobné aranžmá a nakoniec som hudbu doplnil príbehom v klipe. Ako špeciálnych hostí sme si tentokrát prizvali veľmi nadané deti rodičov Ondzikových a Rumančíkových z Prešova, ktoré sa postarali o skvelé detské vokály a dodali skladbe tu pravú rodinnú a vianočnú atmosféru.“

„Silband sú moji priatelia, mám ich rád, spolupráca s nimi ma teší, a tak som sa rozhodol spraviť im viac pesničiek, medzi nimi aj vianočnú,“ vysvetlil Robo Šimko.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Slováci vytvorili cimbalovú cover verziu známej skladby, s ktorou chcú preraziť na MTV

KAPELE UŽ „PADLA“

Vianočnou skladbou sa Silband lúči v roku 2016. Po náročných 12-tich mesiacoch si trošku oddýchnu. Samozrejme hrania majú ešte do konca roka dosť, no skladba a klip „Ako za starých čias“ je poslednou, ktorou kapela tohto roku obohatí svoj YouTube kanál. „Vianoce oslávime s rodinami, užijeme si chvíle pokoja, nabijeme baterky a na nový rok produkujeme ďalej. Klipy už sú hotové, čiže je sa na čo tešiť. Hneď v januári potešíme divákov skladbou v spolupráci s Martinom Chodúrom. Ani ďalšie mesiace nebudú zaostávať, takže dúfame, že spätná väzba na našu tvorbu ostane pozitívna ako doteraz,“ vyjadrila sa jediná žena v kapele, huslistka, cajonistka a speváčka, Slávka Silvayová.

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*