fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kontroverzný film o OVB plný žien, alkoholu a luxusu, si môžeš pozrieť aj na internete

Máte tip? napíšte nám mailom

Internetom sa šíri video mladého Čecha, ktorý natočil odvážne video o praktikách a živote finančných poradcov z finančnej skupiny OVB. Tí ho chcú zakázať a podávajú na mladého študenta trestné oznámenia a žaloby. Film odmietlo premietať aj niekoľko filmových festivalov. Prečo?

Finančníci sľubujú ďalším potenciálnym finančným poradcom množstvo výhod, začínajúc od vysokých zárobkov až po drahý párty život. Cieľom je uzatváranie rôznych poistiek či úverov pre ľudí, ktorí by na tom vraj mali ušetriť svoje peniaze. Tento z počiatku jasný a jednoduchý obchodný vzťah však má niekoľko temných stránok, ktoré sa mladý český študent rozhodol natočiť vo svojom videu. Vo videu sa snaží študent dokázať, že v takýchto firmách ide podľa jeho slov o podvod a o pyramídovú štruktúru, ktoré obyčajným ľuďom veľmi nepomáhajú a dokonca kvôli nej nezískate ako finančný poradca ani rozprávkové zárobky.

OVB SA BRÁNI

Už vyššie spomínaným študentom, ktorý sa odhodlal natočiť toto video je Jakub Charvát. Film sa vola Rada nad zlato a má cca pol hodinu. Vo filme nájdete aj výpovede ľudí, ktorým práve takéto pyramídové korporácie ublížili. Firma sa celkom logicky voči videu bráni. Mladého študenta už niekoľkokrát požiadala o stiahnutie videa a žiada od neho aj 100-tisíc českých korún za ujmu na dobrom mene. V konflikte sa tak ocitol študent Jakub a veľká korporácia OVB so špičkovými právnikmi. Jakub na drahých právnikov nemá, tak si zarába brigádami, aby si mohol nejakých zaplatiť. Film odmietlo premietať kvôli strachu už niekoľko filmových festivalov, vy si ho však pozrieť môžete na youtube.

Prečítajte si tiež:
Muž si zapisoval dôvody, kvôli ktorým sa jeho žena rozplakala! Sú úplne absurdné

https://www.youtube.com/watch?v=EDEL9yP5gy4

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií