fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Konzílium epidemiológov informovalo, ktoré deti musia mať v triedach rúška a ktoré nie

Rúška budú platiť od začiatku školského roka dva týždne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodičia budú musieť podpísať čestné vyhlásenie, v ktorom potvrdia, že dieťa nebolo od 17. augusta mimo Slovenska alebo sa zúčastnilo na hromadnom podujatí. Vo vyhlásení musia podpísať vyhlásenie o bezinfekčnosti.

,,Ak rodič uvedie, že bol s dieťaťom mimo SR, alebo ak uvedie, že sa zúčastnilo na hromadnom podujatí, tak bude jeho povinnosťou sledovať zdravotný stav dieťaťa aj rodiny, ako aj všetkých blízkych, ktorí s ním žijú v jednej domácnosti alebo s ním prichádzajú do veľmi úzkeho kontaktu. Ak sa u niekoho z týchto osôb vyskytne najbližších 14 dní príznak respiračného ochorenia (bude presne uvedené, čo sú príznaky), tak bude mať povinnosť kontaktovať lekára. Dieťa by zároveň nešlo do školy a následne by sa postupovalo podľa odporúčania lekárov,” povedala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre pediatriu Elena Prokopová.

Konzílium epidemiológov informovalo, že prvé dva týždne od začiatku školského roku budú deti musieť nosiť rúška iba na druhom stupni základných škôl a stredných škôl aj v triedach. Ostatní žiaci ich budú mať povinné iba v spoločných priestoroch.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií