fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Zvierací miláčik nemôže ísť do karanténneho zariadenia štátu

Ministerstvo vnútra prostredníctvom sociálnej siete informovalo, že zvierací miláčik nemôže ísť do karanténneho zariadenia štátu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rezort ministerstva vnútra zverejnil na Facebooku upozornenie, ktoré sa týka domácich zvierat v čase koronavírusu a povinnej karantény.

Koronavírus a domáce zvieratá

Žiadne z karanténnych zariadení štátu nie je určené pre zvieratá. Štát umožňuje občanom stráviť čas karantény v štátnych zariadeniach, aby nevystavili riziku svojich rodinných príslušníkov a aby sa zabránilo nekontrolovateľnému šíreniu nákazy

“Dôrazne upozorňujeme a vyzývame ľudí, ktorí majú v úmysle vrátiť sa na územie Slovenska a sú majiteľmi domáceho zvieraťa, aby pred vycestovaním domov zabezpečili pre svojho domáceho miláčika miesto, kde počká, kým oni absolvujú karanténu,napísalo ministerstvo vnútra na sociálnej sieti na tému koronavírus a zvieratá.

V prípade, že ľudia vracajúci sa zo zahraničia nemajú zviera kam umiestniť a nechcú sa ho vzdať, je vhodné vzhľadom na situáciu vycestovanie prehodnotiť. Návrat na Slovensko nie je povinnosťou a prioritou štátu je chrániť ľudské zdravie a životy.

koronavírus , zariadenia štátu
Štát upozornil majiteľov psov. Zdroj: Pixabay.com

Koronavírus na Slovensku

Na Slovensku máme 426 pacientov pozitívny test na COVID-19. Väčšina z nich sa lieči doma a 77 ľudí je hospitalizovaných v slovenských nemocniciach.

Bratislavský samosprávny kraj začal s prípravou obedov pre ľudí bez domova. Kraj tak iniciatívne ponúkol svoje nevyužité kapacity v jedálni na pomoc pre tých najzraniteľnejších.

„Ľuďom bez domova sme sa rozhodli takýmto spôsobom trošku zľahčiť ich životnú situáciu. Tým skôr, že v Bratislave ich žije približne 4 tisíc. Začíname zatiaľ so sto porciami denne, ale budeme pokračovať a vieme ísť do kapacity skoro až k 300 porciám denne. Vždy to bude sýta hustá polievka, z ktorej sa dá najesť. K tomu pribalíme chlieb a niečo sladké. Aj keď starostlivosť o ľudí bez domova nie je v kompetencii župy, pomáhame aj tu. Práve preto sme radi, že naše dnes nevyužívané kuchyne, môžu pomôcť tejto mimoriadne ohrozenej sociálnej skupine,“ predstavil projekt predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Dodržujete prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia? Dajte nám vedieť v komentári ako trávite dni a akým aktivitám sa venujete.

Prečítajte si tiež:
Česko hlási druhú obeť COVID-19. Je ním len 45 ročný muž
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií