fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus:Nová hra o smrtiacom víruse trhá rebríčky obľúbenosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Kým koronavírus už zabil takmer 200 ľudí a viac ako 6000 je nakazených, videohra, v ktorej musí hráč vytvoriť smrtiacu pandémiu sa dostala na vrchol rebríčka najsťahovanejších hier. A to nie len v Číne.

Už niekoľko dní zaznamenáva spoločnosť Ndemic Creations prudký nárast počtu stiahnutí jednej zo svojich videohier. Jej cieľom je vytvoriť pandémiu a simulovať jej šírenie. Tvorca tejto hry sa môže za obnovenie úspechu poďakovať objaveniu nového koronavírusu v Číne.

Koronavírus „apokalyptickej simulácie“

Plague Inc. je apokalyptická simulačná a strategická hra, v ktorej sa vírus šíri po celom svete. Hrač musí modifikovať vírus natoľko, aby ním dokázal vyhubiť celé ľudstvo žijúce na Zemi.

Hra vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Ndemic Creations bola vydaná v roku 2012, krátko pred príchodom vírusov Zika a Ebola. V roku 2017 získala Plague Inc vyše 100 miliónov hráčov na počítačoch PC, Mac, PS4, Xbox One, iOS a Android. A ich počet sa stále zvyšuje. Simulovanie smrtiaceho vírusu si môžete vyskúšať jednoducho aj vy. Hra je k dispozícii zadarmo v obchode Google Play a za 0,99eur v obchode App Store.

Prečítajte si tiež:
Prečo majú muži prázdne škatule a ženy pomotané káble ?

Podľa údajov spoločnosti App Annie sa táto hra dostala na vrchol rebríčka App Store v mnohých krajinách sveta, vrátane Ruska, Portugalska a Singapuru.

„Ďakujem Číne, je možnosť hrať túto hru. Bez ich vírusu by som sa o nej nikdy  nedozvedel“ napísal jeden z hráčov Plague Inc .

Plague Inc. nie je realita

Plague Inc. je neuveriteľne realisticky vytvorená hra. Je to aj vďaka tomu, že jej tvorca prednášal na niekoľkých zdravotníckych konferenciách a disponuje adekvátnym vzdelaním. Napriek tomu je to predovšetkým hra, ktorá ma za cieľ zaujať a zabaviť hráča. Ale samozrejme, zarobiť peniaze. A to sa jej aj vďaka novému koronavírusu úspešne darí.

“Hráči Plague Inc si musia uvedomiť, že informácie, ktoré sa v hre objavujú nemôžu považovať za hlavný zdroj informácií,” upozorňuje ArsTechnica.

Koronavírus a jeho liečba

Koronavírus sa rýchlo šíri a situácia je zložitá. Niektoré štáty sa rozhodli pre svojich občanov poslať lietadlá priamo do čínskeho epicentra nákazy, mesta Wu-Chanu a čo najrýchlejšie ich evakuovať. Veľká Británia dokonca oznámila, že ľudia, ktorí sa vrátia z Wu-chanu budú musieť dodržať 14-dňovú karanténu.

Prečítajte si tiež:
Tomu nebudete veriť, týchto 8 potravín je viac návykových ako drogy

Vedcom z austrálskeho Ústavu Petera Dohertyho pre infekcie a imunitu Melbourne sa úspešne podarilo vykultivovať koronavírusy z Wu-chanu.  Vďaka tomu môžu teraz začať spolu s ostatnými špecialistami hľadať liek, ktorý bude proti vírusu fungovať. 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií