fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Číne zatvorili prvú nemocnicu. Nakazených koronavírusom ubúda

Máte tip? napíšte nám mailom

V čínskom meste Wu-Chan zatvorili prvú zo 16 nemocníc, ktoré boli určené pre pacientov s nákazou. Koronavírus na Slovensku stále nie je.   

Počet infikovaných ľudí podľa čínskych úradov klesá. Čína preto zatvorila jednu zo svojich nemocníc, ktoré sa od vypuknutia vírusu starali o tisícky pacientov. Koronavírus sa objavil koncom minulého roka. Aj napriek tomu, že sa nákaza po prvýkrát objavila v Číne, po niekoľkých týždňoch sa rozšírila aj do iných častí sveta. Viaceré európske krajiny potvrdili už aj prvé obete. Na Slovensku testovali takmer stovku pacientov, no všetky výsledky boli negatívne.

V Číne zatvorili prvú nemocnicu

Čínske zdravotnícke úrady nahlásili v pondelok 202 nových potvrdených prípadov nakazenia, čo je najnižší počet nových infekcií za deň od 22. januára. Mimo územia provincie Chu-pej ich v pondelok hlásili iba šesť.

V pevninskej Číne bolo doteraz zaznamenaných spolu 80.026 nakazených osôb. Čína nateraz eviduje 2912 obetí nákazy koronavírusom. Na celom svete je však nakazených viac ako 88-tisíc ľudí. Lekárom sa podarilo vyliečiť 45-tisíc ľudí.

Prečítajte si tiež:
Pipi Dlhá Pančucha je poriadne zmenená! Takto dnes vyzerá predstaviteľka pehavého dievčatka s ryšavými vlasmi

Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že koronavírus postihuje najmä starších ľudí nad 60 rokov a osoby s inými vážnymi chorobami.

Na Slovensku sa koronavírus nepotvrdil

Aj na Slovensku už niekoľkokrát zavládla panika. Do viacerých slovenských nemocníc prišli pacienti, ktorí prichádzali zo zahraničia a mali podozrenie na nákazu. Viac ako stovka ľudí, ktorí boli testovaní na koronavírus však nie sú infikovaní nákazou.

koronavírus
Na Slovensku žiadny vírus nie je. Zdroj: TASR

Slovensko však dokáže už aj na vlastnom území zistiť prítomnosť nákazy.

„Vzorky sme museli posielať do medzinárodného laboratória v Berlíne. Takéto laboratórium už máme aj my, a tak vieme do niekoľkých hodín potvrdiť alebo vyvrátiť nákazu,“ vysvetlil premiér Peter Pellegrini v priestoroch poľnej nemocnice v Ružomberku.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy. Krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie vyhlásil stav globálnej zdravotnej núdze. Urobil tak v súvislosti s nákazou spôsobenou novým koronavírusom 2019-nCoV, ktorý sa do viacerých krajín rozšíril z Číny. Informovala o tom na tlačovej konferencii generálny riaditeľ WHO Adhanom Ghebreyesus.

Prečítajte si tiež:
Dvadsaťšesťročná Kim porodila pätorčatá. V súčasnosti potrebuje pomoc

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií