fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku máme vážny prípad podozrenia na koronavírus!

Na Slovensku sa objavilo nové podozrenie na nebezpečný koronavírus. Ministerstvo zdravotníctva, aj ako zdravotnícky personál nemocnice v súčasnosti robia všetko preto, aby vyvrátili alebo potvrdili nakazenie u pacienta čo najskôr.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo štvrtok 13. februára bol na infekčnú kliniku nitrianskej fakultnej nemocnice prijatý pacient, u ktorého sa objavili príznaky na koronavírus. Jedná sa o mladého muža, ktorý sa po trojtýždňovom pobyte vrátil z Thajska. Túto informáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice, Tatiana Timková.

Nový prípad s podozrením

Momentálne je tento muž hospitalizovaný. Nakoľko je u neho podozrenie, že by sa mohlo jednať o nebezpečný vírus, od ostatných pacientov je izolovaný a nachádza sa v karanténe.„Venuje sa mu vyčlenený personál, pričom sú zabezpečené všetky opatrenia na ochranu zdravotníckeho personálu a ostatných pacientov. Ráno o piatej hodine ráno bola pacientova vzorka odoslaná na Úrad verejného zdravotníctva do Bratislavy, pacient je v stabilizovanom stave,“ dodala Timková.

V nitrianskej nemocnici sa však nejedná o hospitalizáciu prvého pacienta, u ktorého došlo k tomuto podozreniu. Na začiatku februára priviezli z Nových Zámkov do Nitry na infekčné oddelenie čínsku pacientku. Nakazenie sa však nepotvrdilo.

Koronavírus na Slovensku

Nový typ koronavírusu 2019-nCoV je hrozbou pre celý svet. A Slovensko nie je výnimkou. Od oficiálneho potvrdenia výskytu tohto vírusu sa na Slovensku objavilo niekoľko prípadov podozrenia.

Prečítajte si tiež:
Zaručený spôsob, ako zapôsobiť na opačné pohlavie

K 2. februáru 2020 bolo na Slovensku v súvislosti “s novým koronavírusom zaslaných na laboratórnu diagnostiku vzorky od 13 osôb.” U všetkých z nich bola potvrdená cestovateľská anamnéza a klinické symptómy. Všetky boli negatívne.

Odobraté vzorky u pacientov s podozrením na Čínsky vírus boli štandardne známe do 48 hodín. Našťastie, od 3. februára 2020 sa laboratórna diagnostika začala vykonávať aj na Slovensku – v Národnom referenčnom centre pre chrípku pri Úrade verejného zdravotníctva SR.  Výsledky testov sú tak známe oveľa skôr, ako keď boli odosielané do špecializovaného laboratória v Nemecku.

V každom prípade je isté, že najneskôr v sobotu 15. februára 2020 sa dozvieme, či je mladý muž, hospitalizovaný v Nitre koronavírusom nakazený, alebo sa jedná “len” o respiračné ťažkosti spojené s nachladnutím či chrípkou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií