fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KORONAVÍRUS: Nákaza je už len 55 km od Bratislavy! Je to vážne

Smrtiaci koronavírus brázdi po kontinentoch a svojho prvého pacienta ošetrujú už aj v Kanade. Tá však pre našu krajinu nie je takou rizikovou, ako susedná Viedeň.

Máte tip? napíšte nám mailom

Viedeň má prvého nakazeného

Nakazeným je 72-ročný muž, ktorý sa momentálne nachádza v nemocnici Rudolfstiftung.

Koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje ochorenie pomenované Covid-19. Ide o tretí prípad nákazy týmto infekčným a potenciálne smrtiacim ochorením v Rakúsku. Prvé dva potvrdené prípady hlásili v krajine v utorok, infikovaná bola dvojica, ktorá pricestovala do spolkovej krajiny Tirolsko z najhoršie postihnutého talianskeho regiónu Lombardsko.

Na Slovensku pribúda čoraz viac podozrení, no koronavírus tu zatiaľ nie je

Hovorkyňa Vojenskej nemocnice Petra Dišková dnes potvrdila, že u kamionistu, ktorého včera priviezli do ružomberskej nemocnice sa nákaza nepotvrdila. Zajtra ho preto prepustia domov. Aj on sa počas uplynulých dní pohyboval v regióne Talianska.

Muž bol srbského pôvodu, no so svojou rodinou už žije v Ružomberku. Prejavil sa u neho suchý kašeľ a zvýšená teplota. Keďže sa nachádzal v oblasti s výskytom koronavírusu, privolaná záchranná služba ho priviezla na kliniku infektológie.

Na Slovensku do stredajšieho poobedia otestovali až 90 vzoriek s podozrením na ochorenie COVID-19, teda nový koronavírus. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR informovalo, že všetky laboratórne testy mali doteraz negatívny výsledok.

Prečítajte si tiež:
Z lásky k tradícii prináša Kaufland na trh výrobky od slovenských dodávateľov

KORONAVÍRUS: Nákaza je už len 55 km od Bratislavy! Začína to byť vážneZasadne bezpečnostná rada

Koronavírusom sa dnes zaoberá aj bezpečnostná rada štátu.

,,Členovia budú informovaní o tom, ako je Slovenská republika pripravená zabezpečiť karanténu obce či regiónu v prípade nákazy koronavírusom,” poznamenal tlačový odbor úradu vlády. Na rokovaní budú prítomní aj hlavný hygienik SR Ján Mikas a podpredsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv SR Lucia Gocníková.

S koronavírusom zápasí aj Taliansko. Miestne úrady informovali, že na nákazu zomrelo 12 ľudí a počet nakazených sa zvýšil takmer na 400 ľudí. Prvý prípad nákazy potvrdilo aj Grécko a Francúzsko informovalo o dvoch obetiach. Prvou mal byť čínsky turista a druhou 68-ročný Francúz.

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy. Nákaza sa po prvýkrát objavila koncom minulého roka v Číne, odkiaľ sa postupne šírila aj do európskych miest.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj news.orf.at

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií