fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Nakazený princ z kráľovskej rodiny prehovoril!

Koronavírus ohrozuje nielen obyčajných ľudí, ale aj členov kráľovskej rodiny. Pred 3 dňami potvrdili pozitívny test na Covid-19 u známeho princa. Ten sa rozhodol prehovoriť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Koronavírus v kráľovkej rodine na seba nenechal dlho čakať. Pozitívny výsledok na Covid-19 bol potvrdený u princa Alberta II. A to tri dni po tom, ako potvrdili nakazenie koronavírusom u monackého premiéra Sergeja Telleho. Túto informáciu zverejnilo monacké kniežatstvo vo štvrtok 19. marca 2020. V tlačovej správe vydanej k zdravotnému stavu princa sa uvádza, že „jeho zdravotný stav je dobrý a nevyžaduje obavy”.

Koronavírus v monackej kráľovskej rodine

Princ Albert II., ktorý už viac ako týždeň trpí koronavírusom, sa rozhodol podať o svojom zdravotnom stave bližšie informácie. Urobil tak v tlačovej správe uverejnenej túto sobotu 21. marca. Zároveň sa prostredníctvom nej poďakoval všetkým tým, ktorí mu želajú skoré uzdravenie.
Dva dni potom, ako jeho kancelária oznámila pozitívny výsledok testu na koronavírus, sa princ Albert II. rozhodol prehovoriť. Svojich podporovateľov, ako aj obyvateľov Monaka uisťuje, že „pokračuje v práci so svojimi najbližšími spolupracovníkmi v súlade s pravidlami prevencie zdravia.” Zostáva „obmedzený v jednom zo svojich bytov“, ďaleko od manželky Charlene a ich dvojčiat, ktoré sú tiež choré. Zatiaľ však nie je jasné, či sú jeho deti nakazené koronavírusom.
Princ Albert II. bol na začiatku tohto týždňa otestovaný s pozitívnym výsledom na nový typ koronavírusu Covid-19. Zdá sa, že bol nakazený priamym kontaktom s monackým premiérom. U nakazeného princa sa objavili štandardné príznaky koronavírusu – nádcha a mierna horúčka. Princ Albert II. mal tiež suchý kašel. Aj keď jeho zdravotný stav „nevyvoláva žiadne obavy, lekári ho monitorujú niekoľkokrát denne,“ dozvedáme sa z informácií zverejnených v tlačovej správe.

Odkaz princa v boji proti koronavírusu

Princ Albert II. si kráti čakanie na zlepšenie situácie a zdravotného stavu čítaním posolstiev o podpore, ktoré dostáva od svojej dcéry Jazmyn Grace. Rovnako si číta aj správy od obdivovateľov monackej kniežacej rodiny: „Princ Albert II. je poctený správami a podporoou, ktorá k nemu prichádza z celého sveta. Jeho Výsosť chce poďakovať všetkým, ktorí mu prejavili svoju podporu.“  Vo zverejnenej tlačove správe sú rukou napísané štyri slová, ktoré princ smeruje ľudom, aby ich povzbudil v tejto náročnej situácii. „Trpezlivosť, dôvera, odvaha, solidarita“.

Monako v boji proti koronavírusu

Monacká vláda oznámila, že poslednú sobotu o polnoci uzavrela „miesta, ktoré nie sú pre život v krajine nevyhnutné“, a to až do ďalšieho oznámenia vrátane kasín, ktoré sú symbolom obrazu a histórie krajiny. 
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií