fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Taliansko má 793 úmrtí za 24h. Na pomoc im prichádza 52 lekárov z Kuby

Taliansko má naďalej najvyšší počet obetí na nový koronavírus. Aj napriek tvrdým opatreniam sa počty obetí na Covid-19 zvyšujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Taliansko v sobotu oznámilo ďalších 793 úmrtí na nový koronavírus Covid-19. Celkový počet úmrtí sa zvýšil na 4 825 osôb, čo je najviac na svete.

V Taliansku je infikovaných novým koronavírusom 53 578 ľudí. Vyliečilo sa 6 072 ľudí z toho 943 za jeden deň. Celkový počet prípadov v krajine naďalej rastie a od piatka stúpa o 13%.

Počet úmrtí sa vyšplhal na 793 za 24 hodín a celkom 4 825. Hospitalizovaných na jednotke intenzívnej starostlivosti je 2 857 ľudí z toho 202 za 24 hodín. Čísla dnes oznámil vedúci civilnej ochrany Angelo Borrelli .

Posledné údaje, ktoré poskytlo talianske ministerstvo civilnej ochrany, ukázali, že epicentrom talianskeho ohniska zostáva severná oblasť Lombardia.

koronavírus taliansko
repubblica.it

Lekári z Kuby

Do Talianska prichádza tím 52 lekárov z Kuby. Tí budú umiestnení do poľnej nemocnice v Cremone a do ďalších miest, kde to bude potrebné.

Zákaz cestovať

Vláda po naliehavých výzvach miestnych guvernérov a starostov schválila neskoro v piatok prísnejšie obmedzenia s cieľom zabrániť tomu, aby občania opustili svoje domovy.

Podľa nových obmedzení musia byť všetky parky zatvorené a cez víkendy je zakázané cestovať a premiestňovať sa do letných domov či chát. Aktivity v prírode boli naďalej obmedzené.

Prečítajte si tiež:
Mimoriadna situácia na Slovensku: Tieto prevádzky môžu byť po novom OTVORENÉ

Dohliada aj armáda

Armáda začala hliadkovať na uliciach v niekoľkých regiónoch s cieľom obmedziť vychádzanie.

Vírus oficiálne známy ako COVID-19 sa objavil vo Wuhan v Číne v decembri minulého roku a rozšíril sa najmenej do 167 krajín a teritórií.

Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá označila prepuknutie choroby za pandémiu, vyhlásila Európu za jej nové epicentrum.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj repubblica

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií