fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus usmrtil v Číne už 80 ľudí. Podozrenie z nákazy hlási po Francúzsku už aj Rakúsko

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet obetí, ktoríépodľahli novému vírusu v Číne stúpol na 80. Koronavírus sa už objavil aj v Európe.  

Po požiaroch v Austrálii sa svet trápi s novým problémom. V Číne sa začal šíriť nový koronavírus, ktorý usmrtil 80 ľudí. Prvýkrát ho zaznamenali koncom roka 2019 v 11-miliónovom meste Wu-chan, ktoré Čína medzičasom izolovala od okolitého sveta.

Čínske úrady museli uzavrieť 33 miliónov obyvateľov v stredočínskej provincii Chu-pej, kde sa nachádza aj spomínané mesto Wu-chan, ktoré je epicentrom nákazy. Je tam pozastavená verejná doprava, zatvorené sú verejné priestranstvá, chrámy či kiná. 

Koronavírus usmrtil 80 ľudí

Nakazených ľudí je viac ako dvetisíc a ich počet stále pribúda. Prípady ochorení hlásili aj v Thajsku, Japonsku, Južnej Kórei, na Taiwane a v USA. Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Alarmujúcou správou je skutočnosť, že nový koronavírus sa už netýka len Číny. Vo Francúzsku potvrdili v piatok večer dva prípady nákazy vírusom. V Rakúsku čaká na výsledky čínska letuška, ktorá je od piatka vo Viedni, no predtým bola v epicentre nového vírusu v meste Wu-Chan. V súčasnosti leží na izolovanom oddelení na juhu metropoly. V Kanade sa tiež objavilo podozrenie u pacienta, ktorý doletel z mesta Wu-Chan.   

Prečítajte si tiež:
Slováci svojim deťom doprajú! Takéto vreckové dávajú rodičia svojim ratolestiam

 

Prísne kontroly a hygienické opatrenia

Podľa britských štúdií dokáže každý nakazený človek preniesť vírus na dvoch až troch ľudí. Čínske úrady sú v pohotovosti a tím odborníkov sa snaží šírenie koronavírusu zastaviť. Vláda po celej krajine nariadila prísne kontroly a hygienické opatrenia. Pozitívnou správou je aj výstavba nemocnice, ktorá by sa mala postaviť za rekordných šesť dní.  

Podľa najnovších informácií Čína potvrdila, že schopnosť šírenia nového koronavírusu začína silnieť. Vedci z univerzity v anglickom Lancasteri odhadujú že pri súčasnom stave bude iba vo Wu-chane do 4. februára viac ako 190 000 nakazených.  

View this post on Instagram

Caos y agotamiento en los hospitales de Wuhan, epicentro de la epidemia – Personal médico con trajes protectores ante el virus llega con un paciente en camilla a la entrada del hospital de la Cruz Roja de Wuhan, el 25 de enero de 2020 en la ciudad china Los habitantes de Wuhan, epicentro de la epidemia del coronavirus en China, describen en los hospitales un caos digno de una "película de horror", con un personal desbordado, pacientes abandonados y una espera angustiante e interminable. La ciudad de 11 millones de habitantes está en cuarentena desde el jueves, junto a una gran parte de la provincia de Hubei, de la que es capital, en el centro del país. Y los desplazamientos en el interior del perímetro son cada vez más restringidos. #noticias #china #asia #australia #japon #coreadelsur #malasia #eeuu #colombia #epidemia #europa #wuhan #hospitales #coronavirus #26enero

A post shared by @ 4preguntas on

Vírus sa pôvodne vyskytoval u netopierov, avšak vedci predpokladajú, že pri prechode na človeka mohol svoju úlohu zohrať prechodný hostiteľ, za ktorého jedna štúdia označila hady.

Zdroj: pravda.sk
Titulná fotka: bussinesinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií