fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne: Poľsko má prvý prípad nakazenia koronavírusu

Máte tip? napíšte nám mailom

K susedným krajinám, ktoré potvrdili koronavírus sa už pridalo aj Poľsko. Slovensko zatiaľ stále nepotvrdilo prítomnosť vírusu v krajine. 

Ukrajina, Česko, Poľsko aj Rakúsko. Toto sú všetky susedné krajiny, ktoré potvrdili koronavírus v krajine. Počas dnešného rána viaceré médiá priniesli informáciu, že nový koronavírus, ktorý má nielen v Číne, ale už aj v Európe prvé obete sa nachádza už aj v Poľsku.

Koronavírus v Poľsku

S odvolaním sa na poľského ministra zdravotníctva Lukasza Szumowského o prvom prípade v Poľsku informoval spravodajský portál Newsweek Polska. Szumowski na narýchlo zvolanej tlačovej konferencii uviedol, že krajina dnes dotala pozitívne výsledky testov pacienta, ktoré potvrdili výskyt koronavírusu. Ide o muža z Lubuského vojvodstva ležiaceho na západe Poľska. Pacient je hospitalizovaný v nemocnici v meste Zielona Góra. 

Minister zároveň dodal, že muž sa nedávno vrátil z Nemecka a po tom, ako sa uňho prejavili príznaky ochorenia. Preto sa rozhodol, že sa obráti na lekárov, ktorých aj telefonicky kontaktoval.

Infikovaný muž podľa Szumowského nebol v kontakte s veľkým počtom ľudí. Všetky osoby, ktoré s ním boli v kontakte, sú momentálne v domácej karanténe.

Prečítajte si tiež:
Najmladšia premiérka na svete: Fínku Sannu Marin vychovali dve matky
Experti odhadli, že inkubačná lehota koronavírusu je približne od 2 do 14 dní. Zdroj: Profimedia

Okrem Poľska aj Argentína a Čile

Spravodajská televízia TA3 dnes informovala aj o tom, že Argentína a Čile potvrdili prvé prípady nákazy koronavírusom. Práve ten sa z Číny rozšíril do viac ako 60 štátov. V oboch prípadoch ide o ľudí, ktorí sa vrátili zo zahraničných ciest. V Argentíne sa prítomnosť koronavírusu potvrdila u 43-ročného muža, ktorý sa vrátil z Talianska. U 33-ročného Čiľana sa prítomnosť vírusu potvrdila po tom, ako sa vrátil z mesačného pobytu v juhovýchodnej Ázii.

Koronavírus sa objavil koncom minulého roka v čínskej provincii Wu-Chan. Aj napriek tomu, že sa týždne vyskytoval len v Číne, napokon sa dostal aj do iných krajín. Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy. 

Myslíte si, že sa napokon dostane aj na Slovensko?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií