fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus v Británii: Tancujúci personál nemocnice Basildon sa baví

Pracovník britského NHS (National Health Service), ktorý natočil video, ako tancuje personál nemocnice na song Ollyho Mursa, hovorí, že na sociálnych sieťach zožali potlesk až po zverejnení samotným spevákom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Personál nemocnice a jeho tanečná videonahrávka na skladbu „Dance With Me Tonight“ sa na sociálnych sieťach stala populárna. Pomohlo to pozdvihnúť náladu v celom, ťažko skúšanom britskom zdravotníctve. Videlo ho viac ako 600-tisíc ľudí na Twitteri a bolo zdieľané 33-tisíckrát na Facebooku.

Na záberoch sú zdravotné sestry, pomocní pracovníci, lekári a ostatný zdravotnícky personál a všetci tancujú. Interpret skladby Olly Murs na „správne strelenú“ udalosť takisto reagoval. Zdieľal ju na Instagrame, nazval personál nemocnice „legendami“ a ponúkol im vstupenky na svoj koncert zdarma. Hovorkyňa Mid and South Essex University Hospital Group vo vyhlásení povedala:

„Sme veľmi hrdí na všetkých našich zamestnancov. Skutočnosť, že sa môžu stále usmievať a zabaviť aj počas pracovného dňa, je príkladom tímového ducha v našej organizácii. Chceli by sme tiež veľmi poďakovať všetkým ľuďom a miestnym podnikom, ktoré darovali jedlo, posielali čokolády a podporné príspevky.“

Vo Veľkej Británii je momentálne 34-tisíc nakazených vírusom COVID-19, pričom zomrelo takmer 3-tisíc. 135 osôb sa vyliečilo. Test na nákazu koronavírusom v Spojenom kráľovstve od začiatku jeho šírenia podstúpilo bezmála 153-tisíc ľudí. Rozsah testovania sa postupne zvyšuje, stále však nebola prekonaná sľubovaná hranica 10-tisíc testov denne. Do práce sa vrátilo okolo 20-tisíc bývalých pracovníkov systému zdravotníctva, aby pomohli v boji proti koronavírusu. Podľa odhadov odborníkov by sa mohol život v Spojenom kráľovstve vrátiť do normálu o šesť mesiacov.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku vo štvrtok pribudlo ďalších 1 184 pozitívne testovaných. Najviac z týchto okresov
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC HN Online Gazette News

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií