fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Do čínskeho mesta Wu-Chan sa vracia život

Do stredočínskeho mesta, ktoré sa považovalo za epicentrum nákazy sa postupne vracia život. Koronavírus nenaznamenali už niekoľko dní.

Máte tip? napíšte nám mailom

V čínskom meste Wu-Chan posledné dni nezaznamenali žiadne nové prípady nákazy, ktoré by mali súvis s koronavírusom. Tamojšie úrady sa preto rozhodli, že v meste opäť povolia obmedzený pohyb osôb. Magistrát mesta oznámil, že obyvatelia, ktorých zdravie v elektronickej databáze klasifikujú ako “zelené” budú môcť opustiť štvrte, kde žijú, ak budú mať dôkaz, že sa vracajú do práce.

Koronavírus v Číne

Koronavírus sa v Číne objavil koncom minulého roka. Po niekoľkých mesiacoch od vypuknutia nákazy však Čína priznala, že prvý pacient sa v krajine objavil už v polovici novembra. Najskôr s vírusom bojovala len Čína, ale keďže zo začiatku neprijala prísne opatrenia, vírus sa rozšíril aj do ostatných krajín sveta.

Úrady ohlásili, že na čínskej pevnine podľa údajov komisie zomrelo už 3270 ľudí. Čína je s vyše 81.000 infikovanými osobami stále najhoršie postihnutou krajinou, pokiaľ ide o súčasnú koronavírusovú pandémiu. Aj napriek tomu, že Čína už niekoľko dní nezaznamenala žiadny nový domáci prípad nákazy, čoraz viac ľudí do krajiny opäť prenáša vírus. Úrady v Pekingu prijali celý rad opatrení, aby zabránili druhej vlne šírenia koronavírusu.

Prečítajte si tiež:
Potrebujem certifikát, keď len prechádzam cez červený okres?
koronavírus
Slováci dodržiavajú bezpečnostné opatrenia pred vstupom do lekárne aj obchodu. Zdroj: Bratislava24.sk

Koronavírus v Taliansku

A kým sa Čína spamätáva z vírusu, ktorý niekoľko mesiacov pustošil krajinu, oveľa horšia situácia je v Európe. Medzi najviac infikované krajiny patrí najmä Taliansko, kde len za jeden deň pribudlo viac ako 5-tisíc nakazených.

Oveľa horšia situácia je však s ľuďmi, ktorí nákaze podľahnú. Počas uplynulého týždňa talianska vláda každý deň oznamovala, že počet obetí rátajú na stovky. Počas piatka oznámili, že zomrelo takmer 800 ľudí. Celkovo sa v Taliansku nakazilo už vyše 59-tisíc ľudí. Obetí tam je 5 476.

Dnes už vieme, že novým koronavírusom sa celosvetovo nakazilo viac ako 336-tisíc ľudí a vyše 14 600 naň zomrelo. Zatiaľ sa z neho zotavilo viac ako 98 300 pacientov, väčšina z nich v Číne. Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 185 prípadov koronavírusu. Vzhľadom na nedostatok rúšok a testov je však počet nakazených pravdepodobne oveľa vyšší.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií